Çap mı yatay geçiş mi? Tecrübelerinize ihtiyacım var :)

Konu, 'Sorum Var' kısmında Kübragir tarafından paylaşıldı.

 1. Kübragir

  Kübragir MB Üyesi

  Kayıt:
  1 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Merhaba, Anadolu Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 1.sınıf öğrencisiyim. Geçtiğimiz dönem iyi bir ortalama ile dönemi tamamladım.Bu sebepten önümde seçenekler oluştu.1. okulumda kalıp makine mühendisliği (bilgisayar müh. de olabilir okulumu daha fazla uzatacak gibi ) ile çap yapabilme fikrim.Okulumun yurtdışına gidiş konusunda sunduğu erasmus, mevlana programlarından yararlanma şansım. 2. seçeneğim Yıldız Teknik üniversitesine yatay geçiş şansımı denemek ve üniversitenin adı konumu ile kariyer hayatına daha iyi girmek.Bölümümü isteyerek seçtim ve kendimi geliştirmem konusunda sürekli araştıyorum. Önümdeki seçenekleri düşündüğümde kariyer hayatımda daha iyi bir yol çizeceğim üniversite hayatı tercihi yapmak istiyorum.Doğrusu Eskişehir memleketim olmasından dolayı burada kalıp yaz ve okul dönemi yurt dışı alternatifleri yaratmak cazip geliyor fakat iş hayatımda tüm çabalarım okul isminden dolayı arka planda kalsın istemiyorum. Bu konuda tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
   
 2. Emir Kalyoncuoğlu

  Emir Kalyoncuoğlu Özel Üye

  Kayıt:
  11 Şubat 2018
  Mesajlar:
  185
  Beğeniler:
  53
  Meslek:
  Makine Mühendisi
  En İyi Cevap:
  3
  Değerlendiriler:
  +60 / 1 / -0
  Üniversite:
  Yıldız Teknik Üniversitesi
  Merhaba, iki seçeneğinde birbirine göre avantajları ve dezavantajları var. Bana soracak olursan makine asla bitmeyecek bir bölüm ve git gide de gelişiyor.(Bende Yıldız Makine mezunuyum) Okul isminin iş hayatına etkisi olduğu doğru ancak bu açığı çap yaparak aynı zamanda erasmusta yaparak kapatabilirsin. Eğer erasmusa gitme imkanın varsa mutlaka gitmeni tavsiye ederim. Okulu uzatacak dahil olsan erasmus sana oldukça güzel tecrübeler katacaktır. Okulu zamanında bitirme kaygın olmasın çünkü hiç bir iş görüşmesinde okulu kaç sene de bitirdiğine kolay kolay bakmazlar, daha çok okurken neler yaptığına bakarlar. Bu arada bu sene Yıldıza geçip ertesi sene çapa başlayıp erasmus yapabilirsen bu mükemmel bir seçenek olur ama seni de fazla tüketebilir. Umarım kafanda bir şeyler oluşturabilmişimdir :)
   
 3. Kübragir

  Kübragir MB Üyesi

  Kayıt:
  1 Ağustos 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Teşekkür ederim yorumunuz için genel alarak baktığımda yurtdışı olanaklarının etkisinin daha fazla olabileceğini düşündüm çap ile birlikte. Tekrardan teşekkürler :)
   
Benzer Konular
 1. eragon331
  Cevaplar:
  4
  Okunma:
  1.314
 2. ecemdemir
  Cevaplar:
  9
  Okunma:
  2.711
 3. Gurkan1126
  Cevaplar:
  6
  Okunma:
  1.056
 4. Godrilla
  Cevaplar:
  0
  Okunma:
  501
 5. 60KTU6
  Cevaplar:
  0
  Okunma:
  420
Yüklüyor...