Catıa Hakkında Kafam Karışık Yardımcı Olabilir Misiniz?

magician

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba Ben Gazi Üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği hazırlık öğrencisiyim bu sene ingilizcenin yanında bir tane 3d modelleme programını öğrenmek istiyorum araştırdım Beltek kurslarında Catia var ve araştırdığım kadarıyla kapsamlı bir program. Ancak aklımda bazı sorular var Bunlar
Catıa 3 boyutlu yazıcılarda işime yarar mı?
Yanlış bilmiyorsam fakülteme geçince Autocad de öğreneceğim Catıa bana ne katar? (Robotikte işime yarar mı ? Arge ve ileride iş imkanı açısından bana neler katabilir ?)
Öğrenciyken bana ek gelir sağlar mı? hem bu sayede kendimi daha da geliştirmiş olurum program üzerinde
Değerli görüşlerinizi bekliyorum..

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Catia çizim programlarının üst seviyeli bir programıdır. 3D printer ve robotik gibi 3d modelleme işlerinizde Solidworks kullanmanızı tavsiye ederim. Catiadan çok daha kolay bu sayede ileri derecede öğrenmeniz çok daha az vaktinizi alır. Elbette ileri seviye catia bilmek sizi birkaç adım öne geçirir ancak elektrik elektronik mühendisi öğrencisi olduğunuzdan bukadar ileri seviye bir çizim programı sizin pek ilgi alanınıza girmediğini düşünmekteyim.

Yukarı Alt