Çukurova Üniversitesi - Elektrik-Elektronik Mühendisliği Hakkında Yorumlar

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar selam , Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim , bu bölümde okumak isteyen arkadaşların kafasına takılan soruları cevaplayabilirim.

YilmaazMert

MB Üyesi
Tepkiler
0
Çukurova Elektrik Elektronik ile Eskişehir Osmangazi Elektrik Elektronik arasında karar verme aşamasındayım. Siz okuldan memnun musunuz ve laboratuvar imkanları nasıl? Araştırdığım kadarıyla 3. Sınıfta teknik dersler seçerek elektrik, elektronik ve haberleşme alanlarına yöneltebiliyormuşuz. Çukurova Üniversitesinde bu alanlarda ders verebilecek hoca var mıdır?

Konu sahibi
Konu sahibi
Volkan Ünal

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Merhabalar , Çukurova Üniversitesi , elektronik tabanlı alanlarda ne yazık ki iyi değil , elektrik tabanlı derslerin hocaları alanında uzmanlar diyebilirim.Teknik dersler 2.sınıftan itibaren devam ediyor , ancak ben sizin yerinizde olsam Eskişehiri tercih ederdim.

YilmaazMert

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhabalar , Çukurova Üniversitesi , elektronik tabanlı alanlarda ne yazık ki iyi değil , elektrik tabanlı derslerin hocaları alanında uzmanlar diyebilirim.Teknik dersler 2.sınıftan itibaren devam ediyor , ancak ben sizin yerinizde olsam Eskişehiri tercih ederdim.
Teşekkür ediyorum. Araştırma yaparken diploma eki diye bir şey gördüm. Çevrenizde bundan faydalanıp yurtdışında çalışan var mı?

Konu sahibi
Konu sahibi
Volkan Ünal

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Teşekkür ediyorum. Araştırma yaparken diploma eki diye bir şey gördüm. Çevrenizde bundan faydalanıp yurtdışında çalışan var mı?
Evet yurtdışında bu şekilde çalışan arkadaşlarım mevcut.

Johnathan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Material science and nanotechnology engineer
Üniv
Gebze Technical University
Merhabalar, TED universitesi Elektrik-elektronik fakültesine 50% burslu kabul oldum. Sizce orada Elektrik elektronik okunmaya deger mi? Yani kabul edeyimmi?

Konu sahibi
Konu sahibi
Volkan Ünal

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Merhabalar Johnathan , oldukça genel bir soru olmuş, öncelikle okuduğun sağladığı imkanları araştırmanı tavsiye ederim.

Johnathan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Merhava Volkan, Tesekkur ederim. Bes Universite iyi bir universitemi?

Johnathan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
TED universitesini deyirəm

metineroglu

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Çankaya Üniversitesi
Merhaba, Çankaya üniversitesinde 3.sınıfa geçtim. 2014 te -üniversiteye kayıt olduğum sene- ösym puanım çukurova eem ye tutuyordu. Bu sene yatay geçiş yapmak istiyorum. Nedeni ise okulumuzdaki akademisyen eksikliği. Şu anki genel not ortalamam 3, enerji alanında kendimi geliştirmek istiyorum. Hocalarınız nasıl, bilgili mi, bilgisini aktarabiliyor mu ?

Konu sahibi
Konu sahibi
Volkan Ünal

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Ne yazık ki Ankara gibi iş imkanlarının fazla olduğu bir yerden Adana gibi Türkiye'nin en büyük köyüne geçiş yapmanı tavsiye etmem. Elektrik alanında ki hocalar iyi diyebiirim ancak destek alabilecek bir kapı bulman çok güç :)

mechkaku

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Çukurova Üniversitesi
Çukurova'nın makine mühendisliği için ne dersiniz?
not: abtü'deyim.

Konu sahibi
Konu sahibi
Volkan Ünal

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Makine mühendisliği ile ortak projeler yürüttüğümüz zamanlar oldu , hocaları bizim bölüme nazaran daha iyiler.Ancak şuan da abtü'ye ciddi bir yatırım yapılıyor.Teknik üniversite olma yolunda ilerliyorlar diye biliyorum.Hatta proje bazlı işlerde yeni üniversite olduğu için destek konusunda yardımcı olabilme kapasitesi daha yüksek.Eklemek istediğim bir nokta ise , akademik düşünüyorsanız abtü'de bunu gerçekleştirmeniz çok daha kolay olabilir zira yeni üniversite ve akademik boşluk mevcut , kendinizi kanıtlamanız akademik kariyer kazandırabilir.

Johnathan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Üniv
Gebze Teknik Universitesi - Malzeme bilimi ve muhendisligi (30% ingilizce kazandım. Amma bir de Gazi Üniversitesinden elektrik-elektronik bölümüne kabül gelme şansım vardır. bölümlerden 2-si de seveceğim bir bölüm fakat hangi üniversiteni tercih etmem daha doğru olur? yani Gaziden kabül gelerse Gazi mi yoksa GTÜ mü? önceden teşekkür ederim.

Konu sahibi
Konu sahibi
Volkan Ünal

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Malzeme bilimi ile elektrik-elektronik müh arasında dağlar kadar fark var , hangisi ilgi alanınıza hitap ediyorsa onu seçin

haniferoglu

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ogrenci
Üniv
mezun
Arkadaşlar selam , Çukurova Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencisiyim , bu bölümde okumak isteyen arkadaşların kafasına takılan soruları cevaplayabilirim.
Ben odtu fizik bolumu istiyorum, ama yurtdisi imkanlari falan olmali istedigim bolumun ,odtu fizigi bitirince napacagimi bilmiyorum ve cevremdekiler genelde ogretmen oluyor , cukurova elektrik elektronik de olabilir ama cok kararsizim sence hangisi

Yukarı Alt