Düşük bir maaşla çalışabileceğim bir yer nasıl bulabilirim

ee_engineer

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
elektrik elektronik mühendisi
Üniv
yıldız teknik üni.
Merhaba,
Forumda yeniyim bir konu hakkında buradaki tecrübeli kişilerden bilgi almak istiyorum. Elektrik elektronik mühendisliğinden yeni mezun oldum fakat yaklaşık 3 aydır işsizim ve bu daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Artık iyi bir yere girip düzgün bir maaş almak gibi bir derdim yok. Düşük bir maaş bile olsa girip çalışmak istiyorum. Gömülü sistemler alanında çalışmak istiyorum fakat ilanların istediği tecrübeye sahip değilim yaptığım başvurularda da sadece CV'me bakılıyor o kadar .
Yardımcı olabilecek fikir verebilecek olursa çok sevinirim. Düşük bir maaşla çalışabileceğim bir yer nasıl bulabilirim bunu bilmiyorum kapı kapı gezmek mi gerekir?

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Askerliği yapmalısın.

Konu sahibi
Konu sahibi
E

ee_engineer

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
yıldız teknik üni.
Şu an bedelli yapamam. Askere gitmektense bir işe girmek istiyorum bir an önce. Başka önerisi olan yok mu?

bgrakmn

MB Üyesi
Tepkiler
6
Meslek
Teknik Uzman
Üniv
Ahi Evran Üniversitesi
En az iki dil bilmen gerek ayrıca uluslararası üç yada dört sertifika sahibi bunların yanında referans gösterebileceğin elle tutulur bitirme projesine sahip olmalısın

Konu sahibi
Konu sahibi
E

ee_engineer

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
yıldız teknik üni.
En az iki dil bilmen gerek ayrıca uluslararası üç yada dört sertifika sahibi bunların yanında referans gösterebileceğin elle tutulur bitirme projesine sahip olmalısın
Ne sertifikası bunlar?
İki tane yabancı dile gerek olduğunu düşünmüyorum. İşe girenler sadece ingilizce ile girebiliyorlar.

winchester

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Elektrik Mühendisi
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
bir şey söylücem bionda yıldız teknik yazıyor ama orda elektrik elektronik yok.ikiside ayrı bölümler.yıldız teknikten çıkan biri rahat 3 ayda iş bulabilir

engineerr

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitü
bir şey söylücem bionda yıldız teknik yazıyor ama orda elektrik elektronik yok.ikiside ayrı bölümler.yıldız teknikten çıkan biri rahat 3 ayda iş bulabilir
Ayrı bölümler değil Ehm de eem nin alt dal programı.
Ben bulamadım malesef 3 ayda

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Yurtdisina CV gönderebilirsin.
Almanya'da elekt. mühendisleri araniyor.

Tabiki bunun icin ingilizcen cok iyi olmali.

Ingilizce & Yazilim varsa cok kolay is bulabilirsin.
Kendini bu iki konuda gelistir derim.

altaylı

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
emekli
Üniv
lise mezunu
haberleşme konusuna ağırlık vermelisin haberleşme deyince illa telefon tv radyo olarak bakma haberleşmenin pek çok dalı var ve türkiyenin şiddetle ihtiyacı var ayrıca uydu yer haberleşmeleri var amatörler arasında yaygındır son olarak bulunan ise lnb yardımı ile haberleşmenin uydu üzerinden tüm dünya ile yapılabilmesi ancak bu durum herkese açık olmayıp sadece telsiz konusunda lisans almış amatörler tarafından yapılabileceği görülüyor fakat bu teknoloji halen türkiyede tam tanınmıyor ülkeler ilgili aparatları amatörler yardımı ile üretip dünyaya satıyorlar sizde bakın ilgilenin bazı uygulamada kullanılan kartlar var bunları yapabilirmisiniz inceleyin konuyu size verdiğim adres dünya radyo amatörleri tarafından yapılan uygulamalardır uydu ile ilgili bilgileri ve aparatları youtubede bulabilirsiniz yapabilirseniz bu kartları dünyaya satma şansınız var.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
olay kısaca çok düşük watlarla ghz seviyesinde uyduya çıkış ve uydunun aynı şekilde role gibi davranarak sinyalleri yeryüzüne yaymasına dayalıdır burada sadece teknik olarak ghz seviyesinde çalışan cihazların tasarımları veya üretilmiş cihazların benzerlerinin yapılmasıdır linkini tıkladığınızda arapların attığı bu uydu üzerinden dünya radyo amatörlerinin görüşmelerini izlersiniz merak duyarsanızda kıyı emniyeti genel müdürlüğünün her altı ayda açtığı amatör telsizcilik sınavında başarılı olup telsiz kullanım belgesini almanız gerekir.sonrası çorap söküğü gibi gelir.her şeyi beyninizde üretip uygulamaya sokmalısınız. konu ana tema olarak buradan incelenebilir sizin tabiki araştırmalarınızda faydalı olacaktır.
ayrıca konuyla ilgili bu bilgileri de bulabilirsiniz bakın derim.

Dosyalar

Son düzenleme:

birx

MB Üyesi
Tepkiler
47
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
BU
haberleşme konusuna ağırlık vermelisin haberleşme deyince illa telefon tv radyo olarak bakma haberleşmenin pek çok dalı var ve türkiyenin şiddetle ihtiyacı var ayrıca uydu yer haberleşmeleri var amatörler arasında yaygındır son olarak bulunan ise lnb yardımı ile haberleşmenin uydu üzerinden tüm dünya ile yapılabilmesi ancak bu durum herkese açık olmayıp sadece telsiz konusunda lisans almış amatörler tarafından yapılabileceği görülüyor fakat bu teknoloji halen türkiyede tam tanınmıyor ülkeler ilgili aparatları amatörler yardımı ile üretip dünyaya satıyorlar sizde bakın ilgilenin bazı uygulamada kullanılan kartlar var bunları yapabilirmisiniz inceleyin konuyu size verdiğim adres dünya radyo amatörleri tarafından yapılan uygulamalardır uydu ile ilgili bilgileri ve aparatları youtubede bulabilirsiniz yapabilirseniz bu kartları dünyaya satma şansınız var.
olay kısaca çok düşük watlarla ghz seviyesinde uyduya çıkış ve uydunun aynı şekilde role gibi davranarak sinyalleri yeryüzüne yaymasına dayalıdır burada sadece teknik olarak ghz seviyesinde çalışan cihazların tasarımları veya üretilmiş cihazların benzerlerinin yapılmasıdır linkini tıkladığınızda arapların attığı bu uydu üzerinden dünya radyo amatörlerinin görüşmelerini izlersiniz merak duyarsanızda kıyı emniyeti genel müdürlüğünün her altı ayda açtığı amatör telsizcilik sınavında başarılı olup telsiz kullanım belgesini almanız gerekir.sonrası çorap söküğü gibi gelir.her şeyi beyninizde üretip uygulamaya sokmalısınız. konu ana tema olarak buradan incelenebilir sizin tabiki araştırmalarınızda faydalı olacaktır.
ayrıca konuyla ilgili bu bilgileri de bulabilirsiniz bakın derim.
Kıyı Emniyet Genel Müd.den A sınıfı belgeyi aldığımdan bugüne ,çalışmalarıma paralel olarak dünya üzerindeki forumları da takip etmeye çalışıyorum ama burada böyle bir yazı görmek gerçekten çok güzel .Geleceğin altın mesleği haberleşmedir, vhf, uhf vb. bir süre daha tercih edilecek , HF(kısa dalga) askeri olarak kullanımı belki bitmeyecektir ama , cep telefonu örneği gibi yüksek frekanslar ve uydu haberleşmesi geleceği esir alacaktır , bilim kurgu misali biz göremeyiz ; bir gün herkesin uydu telefonu,uydu takip sistemi,barkodu vb olacaktır , Amatör olarak bu işler yabancı ülkelerde 1900lü yıllarda başladığı halde,ilerici devlet adamlarımız sayesinde ülkemizde çok geç başlayabilmiştir , bunun sonucunda da bilgi birikimi yurtdışında haliyle fazladır..

Esas uzmanlık alanım elektronik ve yeterli vaktimde olsaydı(belki ileride) yüksek frekanslar içinde çalışmak isterdim( Genelde HF üzerine ) .Yurtdışında da görüyoruz ki amatör olarak başlanan projeler endüstriyel ,askeri projelere bile dönüşebiliyor. bu arkadaş iş arıyor ve haberleşmeyle ilgili bir deneyimide yok görünüyor ,maalesef bir iş yerinde deneyim kazanmadan böyle bir projeye başlarsa öğrenme aşaması uzun süreceğinden maddi anlamda kısa zamanda bir karşılığını bulamayacaktır.Hatta çalışma hayatından bile soğuyabilir ,kolay değildir. İlgilenirse iş hayatına girdikten sonra vakit ayırmasını tavsiye ederim. Askerliği yapması tavsiye edilmiş çok doğru bir öneridir.

Yazınız çok değerli ve bir gün mutlaka TR sınırlarında ticari olarakta görürüz inş. ilk mesajında değerli bilgiler verdiğin içinde teşekkür ederim.

Yukarı Alt