Eklemeli İmalat Analiz

lLouie

MB Üyesi
Tepkiler
16
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhabalar,

Üretilecek olan parçanın üretim aşamasındaki analizini yapmak istiyorum fakat, internette araştırmalarım sonucunda programlara erişme şansım olmadı. Tek bulabildiğim Ansys'in kendi programı fakat ona da mail atmama rağmen geri dönüş alamadım. Bu programa benzer hangi programlarda üretim analizini yapabilirim ya da bu programa sahip olan saygıdeğer forum üyeleri yardımcı olabilir misiniz? Gerçekten o kadar araştırmama rağmen tek bir sonuç elde edemedim.

Yiğit Ünay

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Makine Mühendisliği
Üniv
Balıkesir Üniversitesi
Ansys'in öğrenci sürümüne ulaşım sağlamıştım ( kendi sitesinden ) şuan aktif olarak kullanmaktayım. Analiz olarak kuvvet, basınç, mukavemet, sıvı ve hava akış analizleri dediğimizde tartışmasız ANSYS bir numaradır ancak bir CAD programı kullanıyorsan mesela Solidworks , CATIA , NX gibi bu yazılımlarında CAE mevcuttur. Ulaşabilirsen ansys öğrenciyi denemeni tavsiye ederim.

Konu sahibi
Konu sahibi
lLouie

lLouie

MB Üyesi
Tepkiler
16
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Zamanınızı ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim. CATIA kullanıyorum fakat denk gelmedim, normalde ben de ANSYS'te birçok analizi yapıyorum ama bu eklemeli imalat sürecindeki programı açamıyorum. Ansys'in additive manufacturing programı var, fakat indirme linki vs. hiç bulamadım.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Zamanınızı ayırıp cevapladığınız için teşekkür ederim. CATIA kullanıyorum fakat denk gelmedim, normalde ben de ANSYS'te birçok analizi yapıyorum ama bu eklemeli imalat sürecindeki programı açamıyorum. Ansys'in additive manufacturing programı var, fakat indirme linki vs. hiç bulamadım.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Bu linki daha önce kullanmadıysan demo sürüm talep edebilirsin.
Ek olarak şöyle bir durum varmış tabi bu muhabbet 2018 de geçiyor ama öğrenci versiyonuna Additive eklememişler bundan dolayı yukarıda verdiğim linkten demosunu talep edebilirsin.
Kolay gelsin.

Ekran görüntüsü 2021-05-31 143003.jpg

Konu sahibi
Konu sahibi
lLouie

lLouie

MB Üyesi
Tepkiler
16
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Teşekkür ederim, baya oldu demoyu talep edeli fakat herhangi bir dönüş olmadı ne yazık ki

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Anladım. Bunun dışında bir yol yok gibi. Başka kanallardan ulaşmayı dene örneğin Twitter dan. Direk Ansys i yazıp twitle dönebilirler.

Konu sahibi
Konu sahibi
lLouie

lLouie

MB Üyesi
Tepkiler
16
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Anladım. Bunun dışında bir yol yok gibi. Başka kanallardan ulaşmayı dene örneğin Twitter dan. Direk Ansys i yazıp twitle dönebilirler.
Teşekkür ederim, deneyeceğim
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Merhabalar

Solidworks simulation ile sonlu elemanları kullanarak istediğin analizi yapabilirsin.
Sağ olun hocam son çare onu indireceğim :)

Yukarı Alt