Elektrik-Elektronik Mühendisliği mi? Yoksa Makine Mühendisliği mi?

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
Arkadaşlar tam olarak içerikleri nelerdir bilmiyorum ama sormak istiyorum.Hangisi daha iyi bir bölüm?

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Bence elektrik elektronik bölümün de ilerlersen daha iyi olur. Ama elektrik elektronik adı üstünde kendi içinde bölünüyor. Bundan dolayı işin elektronik kısmında ilerlemeni tavsiye ederim. Sinyal işleme, robotik, otomasyon, yapay zeka ve gömülü sistemler konularında ilerleyip kendini geliştirirsen geleceği parlak bir mühendis olursun. Bunlara ek "İngilizce" biliyor olmak zorunlu.

Konu sahibi
Konu sahibi
T

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
Merhaba ben videodaki gibi rüzgar türbininden elektrik enerjisi elde edip cep telefonunu şarj eden cihazlar yapmak istiyorum özellikle videonın 6:10 dakikasında elde edilen enerjiyi cep teşefonuna aktarmak için aparat yapıyor lehimliyor ya onun gibi şeyler yapmak istiyorum.Elektronik mühendisliği bunun için uygun mudur?

smnckgzr

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Mesleğinde iyi olursan her ikisi de iyi. Ancak diploma için okursan makine mühendisliğini önermem.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Merhaba ben videodaki gibi rüzgar türbininden elektrik enerjisi elde edip cep telefonunu şarj eden cihazlar yapmak istiyorum özellikle videonın 6:10 dakikasında elde edilen enerjiyi cep teşefonuna aktarmak için aparat yapıyor lehimliyor ya onun gibi şeyler yapmak istiyorum.Elektronik mühendisliği bunun için uygun mudur?
Uygundur

Durum
Daha fazla cevap için açık değil.
Yukarı Alt