Elektronik Mühendisliği Tez Konusu

abdullahfozel

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Özellikle Güç Elektroniği alanında olmak üzere benzer alanlarda bir tez yazma düşüncem var ve sektör içinde bulunan kişilerden bu konuyla ilgili öneriler almak istiyorum. Sektörün içinde değilseniz bile sizce üzerine düşülmesi gereken başlıca konu ne ? Ülkemizde atılım yapılması gereken bir konu olarak düşündüğünüz bir konuda olabilir. Cevaplarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Sektörden birisi değilim ama beyin fırtınası olması açısından düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Gömülü sistemler, navigasyon uydu teknolojileri veya IoT alanların da tez çalışması da yapabilirsin. Güç elektroniği ile ilgili herhangi bir bilgim olmadığı için fikir beyan edemedim.

Selamlar

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhaba,

Endüstri 4.0 alanında çalışmalar yapabilirsiniz. Kendi kendine yetebilen ve çalışabilen otonom üretim tesisleri de buna dahil edilebilir. Güç elektroniği konusunda kapsamlı bir bilgim yok bu nedenle yorum yapamayacağım ancak şuanda küçük işletmelerin bile endüstri 4.0 kelimesini kullanarak işletmelerini güncelleme çabasında olması yakın gelecekte (her ne kadar ülke olarak geç kalmış olsak da) bulunduğu konumdan daha değerli olacağı kanaatindeyim.

Konu sahibi
Konu sahibi
abdullahfozel

abdullahfozel

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Necmettin Erbakan Üniversitesi
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim, bu konular ilgisini çeken başka mühendis dostlar varsa cevaplarınızı bekliyorum.

Yukarı Alt