Elektronik ve haberleşme (Telekominasyon) mühendisliği

vocalize

MB Üyesi
Tepkiler
8
Bu bölümün mezunu yada okuyanı var mı iş imkanları nedir imza yetkisi vs.. okumaya değer bir bölümmüdür?

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Ben lisansımı bu bölüm üzerine yaptım. Henüz okulumun bitmesine 6 ay varken iş teklifi aldım ve biter bitmez işe başladım. Okumaya değer bir bölüm mü? bu ifade bana göre çok da doğru bir kullanım değil. Her mühendislik bölümü okumaya değerdir. Her birinden alacağın çok farklı ve değerli bilgiler var. Elektronik ve haberleşme insanların düşündüğü gibi yalnızca verbal veya tekst iletişimi üzerine kurulu bir bölüm değil aksine çok daha derin yapıya sahip bir bölümdür. O yüzden okumaya değer mi demeden önce biraz araştırma yapıp 'Ben okuyabilir miyim?' demek daha yeğdir. Çünkü bölümde diğer mühendisliklerden daha az zorlayacağını düşündüğü için tercih yapmış ve okulu tamamlayamamış çok fazla insan mevcut. Bu iş biraz pratik zeka, bilgiyi hafızada tutma ve öğrenme heycanı yetilerine dayanmakta. Eğer teknolojiye çok meraklı biriysen ve okuyabileceğini düşünüyorsan okuyabilirsin ama daha çok makinelere yönelik bir merakın varsa mekatronik veya makine daha uygundur.

Yukarı Alt