Endüstri mühendisliği okul önerisi

Esvedman

Hami
MB Üyesi
Tepkiler
0
Arkadaslar elektronık teknolojısı okuyorum nasıpse dgs ile endustrı mühendisliğine geçiş yapmayı düşünüyorum marmara bolgesınde ozel yada devlet önerebileceginiz dersleri ağır olmayan okulu uzatmadan bıtırebılecegım bır üniversite varmıdır ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Bildiğim kadarıyla ders içerikleri çoğu üniversitenin aynıdır ancak hocaların işleyişine göre de dersin kolaylığı ve zorluğu değişmekte. Ama bence o şekilde düşünmeyin bence yani hangi üni daha kolay şeklinde o topa girerseniz uzun süre çıkamayabilirsiniz. Siz hayalinizde bir üni düşünün ve onu hedefleyin daha iyi olacaktır en azından hayallerinizi yaşayacaksınız.

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Arkadaslar elektronık teknolojısı okuyorum nasıpse dgs ile endustrı mühendisliğine geçiş yapmayı düşünüyorum marmara bolgesınde ozel yada devlet önerebileceginiz dersleri ağır olmayan okulu uzatmadan bıtırebılecegım bır üniversite varmıdır ?
Ben geçen sene DGS ile geçiş yaptım. DGS lilerin şöyle bir sıkıntısı var, maalesef devlet üniversitesinde pek iç açıcı değil. Ben özel yazdım peki neden; Çünkü geldim, konuştum, araştırdım ve bana şuan gittiğim üniversite üçten başlayacaksın dedi. Bende iki yılda bitiriyorum yani dedim aynen evet iki yılda bitiriyorsunuz dedi. Bende bana uygun olduğu için seçtim.

Marmara bölgesinde devlet gelmiyordu ama gelseydi de seçmezdim. Ben biraz daha uygun biçimde açıklayayım. Bu ne yapacağın ile ilgili, ben pek üniversite önemsemiyorum kurslarıma İstanbul da devam ediyorum ve özel sektörde yazılımcı olarak çalışıyorum. Haliyle üniversitenin o kadar da ön planda olmadığını gördüm, bundan dolayı özel üniversite ve iki yılda bitmesi bana cazip geldi. Zaten iş görüşmesine gittiğimde üniversite soran yerlere ben aynen şöyle diyorum; "eğitim ve eğitimcileri yanlış olan bu sistemde üniversite mi soruyorsunuz? Bilgimin yanında daha mı değerli? Ben burada çalışamam, burası geri kalmışların biriktiği bir nokta." diyerek sonlandırıyorum.

Çok uzattığım kusura bakma, kısacası ben bilgime güvendiğim ve kendimi geliştirdiğim için üniversiteyi pek önemsemiyorum sadece diploma için gidiyorum, yalnız mühendislik adına çalışıyorum sadece diploma değil mesele, emin olun ki özelin ders açısından pek bir farkı yok. Şahsen neredeyse bütün hocalarımız İstanbul Üniversitesi Mühe. Fak. doçentleri. Ben den bu kadar kardeşim başını şişirdim kusura bakma :)

Ben bilgim ile hareket ederim diyorsan kendini geliştirirsen vakit kaybetmemek için özele git. Yok benim diplomam konuşsun uğraşamam felan diyorsan devlete git. Dediklerim doğru kardeşim. Hatta ben sana resim atıcam, tam burslu arkadaşımın dediği şu devlete gitseydim çok zaman kaybedecektim. Yanında ki üniversitelere bak :)

Şunu not olarak söylim ben fikrimi söyledim bana göre hareket etme kendin düşün karar ver. Gerçekleri yazdım ben. Devlet ile özel okumak arasında ki farkı anlattım buna sen karar vericeksin. Başarılar. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim.

Konu sahibi
Konu sahibi
E

Esvedman

Hami
MB Üyesi
Tepkiler
0
Estagfurullah kardesım ne bas sısırmesı saolasın acıklaman ıcın ozelı nasıl ıkı yılda bırırebılırım ? Bende nısantası %75 dusunuyordum zaten

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Şimdi senin iki yılda bitirmen derslerinin uyuşması ile alakalı. Şöyle detaylandırmak gerekirse, özel okullar şöyle diyor; eğer sen kendi alanının mühendisliğine geçiş yaparsan iki yılda bitirirsin çünkü fazla ders sayma durumları doğuyor. Yalnız diyor sen kendi alanının dışında bir alana tercih yaparsan bir çok dersin dışarıda kalır. Bu durumdan ötürü maalesef alttan dersin kalacağı için bu üç yıla çıkacaktır. Üç yıl diyorum ama muhtemelen 2,5 yılda dersin kalmaz.
Endüstri mühendisliği okul önerisi.png

Şimdi sen endüstri düşünüyorsun onun için iki değilde yukarıda ki gibi olabilir. Yalnız bunları gidip üniversite ile görüşmen daha doğru olacaktır. Transcriptini al git okula sor. Sana bir şeyler söylerler. Tabi okulun ne kadar uzasa da derslerde zorlanmazsın.

Başarılar kardeşim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Konu sahibi
Konu sahibi
E

Esvedman

Hami
MB Üyesi
Tepkiler
0
Kardesım bılgıler ıcın tesekkurler ben elektoenık teknolojısı okuyorum endustırı ıle alakası pek yok o yuzden muhtemelen 3 e uzar

hsyntdm

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Sakarya Üniversitesi
sana cevabım çok basit sıralamay bak ama her üniversite senin 3 dersini sayacak Türk Dili , İnkilap Ve ingilizce gerisi süpriz farklı bir bölüme geçeceksın çunku sakarya endüstri ve 9 eylül endüstri benım sana tavsiyem.

Yukarı Alt