Esneklik hesabı.

Orkun Avcı

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yönetici
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Merhaba resimde görmüş olduğunuz sway pole isimli aktivitede kullanılan fiberglass çubuğun üzerindeki kişinin ağırlığına göre esneklik ve gerekli değerleri hesaplama konusunda yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Dosyalar

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Tam olarak neyin hesaplanmasini istiyorsunuz anlamadim.

Konu sahibi
Konu sahibi
O

Orkun Avcı

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yönetici
Üniv
Anadolu Üniversitesi
3m uzunluğundaki fiberglass çubuğun üzerine örneğin 70 kg bir kişinin çıkıp güvenli bir şekilde salınabilmesi için gerekli değerlere ihtiyacım var. Çap , esneklik , mukavemet. Eğer sway pole olarak youtube videolarını incelerseniz neye ihtiyacım olabileceğini benden daha iyi anlayabilirsiniz.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Amacin bu çubuğu imal etmek mi? Yoksa imalatını yapan bir yere sipariş vermek mi? Imal etmekse amacın, ordaki hesaplara imal surecinden sonra test yapmadan ulasamazsin, çubuğu imal edersin farkli uzunluk ve caplar icin deney yaparsin deney sonucuna gore bir fonksiyon belirlesin, bu fonksiyonu kullanarak bir hesap metodu elde edersin. Isleyis bu sekilde yaptığın isil islem v.s. öngörulemez neticelere sebebiyet verebilecegi icin test yapmak en uygun olanidir. Diyelim ki imalatini yapan bir firmadan uygun uzunluk ve çap icin siparis isteyeceksin, sormus olduğun soruyu dogrudan onlara sor veya cubuk ile ilgili teknik dokuman iste. Eger amacin imalat yapan bir firmadan siparis etmekse, firma ismini paylas dokümanlarını ben okuyayım.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Adamlar ile irtibara gecip istediğini sor, mevcut ürün gaminda senin istediğini karsilayacak urun gözükmüyor.

Yukarı Alt