Excelde Grafik Olusturma

A A

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
Üniv
G.U.
Excel ile olusturmam gereken bir grafik var. Ancak birtakım problemlerle karsilasiyorum.
-)x ekseninde yer almasi gereken degerler 295-340 arasında ama seçim yapıp grafik olusturdugumda x ekseninde 0-1 arasi degerler olusuyor ve maalesef grafik meydana gelmiyor. Arastirmalarim sonucunda x deger aralığını 295-340 arası, y değer aralığını da olması gereken gibi yaptim ama bu seferde grafik oluşmuyor ve sonraki denemelerde yine başa dönüyorum. Değer "0-1" araliginda oluyor.
Ayrıca veri secmek istedigimde de "Veri aralığı goruntulenemeyecek kadar karmaşık" uyarısı alıyorum.
Yardımda bulunacak herkese şimdiden teşekkürler.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

A A

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
Üniv
G.U.
Gerçekten çok sağolun, bayağı da fazla bir zaman harcadım çözüm için ama neyse öğrenmiş oldum. Tekrardan teşekkürler...

sssalihkaya

MB Üyesi
Tepkiler
12
Meslek
ÖĞRENCİ
Üniv
Uludağ Üniversitesi
youtube da cbilab kanalının excel eğitimleri var kısa ve öz katılmanı tvasıye ederim

• Beğen
Tepkiler: A A
Konu sahibi
Konu sahibi
A

A A

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
Üniv
G.U.
Tavsiyeniz için teşekkürler. Mutlaka faydalanmaya çalışacağım.

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Veriyi seçmeden Grafik Ekle. (2) Veri Seç öğesini seçin. (3) "Grafik veri aralığını" başlıklar hariç tüm tabloya ayarlayın - bu, "6:23 8:20 8:47 ..." (4: 23 8:47 ... "gibi görünen" Legend girdileri "bölümündeki 2 satırla sonuçlanır. ) Satır / Sütun Değiştir - bu, her biri bir zaman değeri ("Seri1" vb. Değil) gösteren birkaç "Açıklama girişi" ile sonuçlanır. (5) "Yatay eksen etiketlerini" başlık satırı olarak tanımlayın

• Beğen
Tepkiler: A A
Yukarı Alt