Forum un pasifliği, daha aktif olmalı mı

fatih53.53

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhabalar.
Bu foruma üye olurken düşüncelerim biraz farklıydı. Herkesin öğrenmek için girdiğini ve kimsenin katkı yapmadığını gördüm.
Bu tarz forumlar fedakarlık ister; hele ki mühendislikle alakalı bir forumsa...
Temel sorun şu ki bu forumda bilgisiyle tecrübesiyle birşeyler yapabilecek pek kimse yok galiba. Sadece bilgi paylaşımı... Üzerine yeni şeyler katacak ne araştırma, ne de çalışma yapanları pek göremedim.
Buralar yeni fikirler için ekip arayışında olan mühendislerle dolması gerekirdi.
Görüyorum ki mühendisliği bir memuriyet gibi görüp, bir işyerine girmek için çabalayanlar çok fazla.
Fikir üreten, araştırma yapıp fikir geliştiren pek kimse yok, halbuki buralarda girişimcilik havasından geçilmemesi gerekirdi diye düşünüyorum. Tabi bunlar benim görüşlerim ben bu şekilde umuyordum umarım daha iyi olur.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Tüm söylediklerinize katılıyorum ancak bizim bu konu hakkında yapacağımız pek birşey yok forumun dediğiniz ütopik değerlere yaklaşması sizlerin çabaları ile olacak meseledir. Konu ile alakalı görüşleriniz ve ilginiz için teşekkür ederiz.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bu yazdıklarının herkes için geçerli olduğunu düşünmüyorum. İş yerinde yapılan işlerdeki gizlilik nedeni ile her şeyi buraya yazamıyor olabilir insanlar. Tabi bu aktif olması için bir şey yapmayalım demek değil.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

fatih53.53

MB Üyesi
Tepkiler
0
Bu yazdıklarının herkes için geçerli olduğunu düşünmüyorum. İş yerinde yapılan işlerdeki gizlilik nedeni ile her şeyi buraya yazamıyor olabilir insanlar. Tabi bu aktif olması için bir şey yapmayalım demek değil.
Yani ne yapmak gerekir aynen böyle devam mı??

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Yani ne yapmak gerekir aynen böyle devam mı??
Böyle devam edip etmemesi sizin elinizde arkadaşlar. Örneğin bir proje yapıorsanız yaptığınız projenin detaylarını burada paylaşarak sizler gibi proje yapmak isteyenlere ışık tutup kaynak oluşturabilirsiniz. Yada aynı şekilde elinizde notlarınız yada deneyimleriniz varsa bunları da paylaşarak kaynak oluşturabilirsiniz. Örneğin iş başvurusunda bulundunuz yaşadığınız mülakat sürecini anlatabilirsiniz yada hali hazırda bir mühendis iseniz yine aynı şekilde okuyan arkadaşlara ön bilgi olarak deneyimlerinizi aktarabilirsiniz. Yapabileceğiniz çok şey var hepsi yine sizin elinizde neden değişmiyor demekle değiştiremeyiz bir yerden başlamalıyız.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Böyle devam edip etmemesi sizin elinizde arkadaşlar. Örneğin bir proje yapıorsanız yaptığınız projenin detaylarını burada paylaşarak sizler gibi proje yapmak isteyenlere ışık tutup kaynak oluşturabilirsiniz. Yada aynı şekilde elinizde notlarınız yada deneyimleriniz varsa bunları da paylaşarak kaynak oluşturabilirsiniz. Örneğin iş başvurusunda bulundunuz yaşadığınız mülakat sürecini anlatabilirsiniz yada hali hazırda bir mühendis iseniz yine aynı şekilde okuyan arkadaşlara ön bilgi olarak deneyimlerinizi aktarabilirsiniz. Yapabileceğiniz çok şey var hepsi yine sizin elinizde neden değişmiyor demekle değiştiremeyiz bir yerden başlamalıyız.
Kesinlikle katılıyorum, böyle şeylerin paylaştıkça çoğalacağını düşünenlerdenim.

Yukarı Alt