Gaziantep Üniversitesinde Mühendislik

meryem

Sınırlarımız kendi çizdiğimiz kadardır.
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
havacılık ve uzay mühendisi
Üniv
Gaziantep üniversitesi
merhaba ben ilk 50 bindeyim antep üniversitesinin eğitimini odtü den kopma oldugu için çok övüyorlar ama neden sıralaması düşük ? sizce bu sıralamyla 67 binle kapatmş antep üniversitesinden elektrik elektronik mühendiliğine yada 69 binle kapatmş inşaat mühendisliğine gitsem puanıma yazık olur mu ? yardımcı olursanız çok sevinicem çok kararsız kaldım

orhan

MB Üyesi
Tepkiler
12
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Ne istiyorsan onu okumalısın. Puanı dert etme. İstediğin bölüme odaklanarak tercih yap.

Konu sahibi
Konu sahibi
meryem

meryem

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Üniv
Gaziantep üniversitesi
mezun olduğumuz okulun etiketi mühendislikte önemli değil mi sizce ?

mustafavarki

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Uçak Ve Uzay Mühendisliği
Üniv
Gaziantep Üniversitesi
Bu işler artık kendinde bitiyor tamam eskiden cv'ye bakıp üniv ayrımıyla hemen seçmeler oluyordu ama artık öyle bişey bitti sayılır, sen sevdiğin mesleği yapıp kendini çok geliştirirsen zaten üniversiteye girdiğin puanın bi önemi de kalmıyor ama yinede önerimi istersen kalitelidir antep müh yönünden.

Furkan Gümüş

Makine Yüksek Mühendisi
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
213
Meslek
Makine Yüksek Mühendisi
Üniv
KTÜ, Marmara Üniversitesi
Gaziantep üniversitesi evet eskiden ODTÜ'den kopmadır, birçok öğretim görevlisi çalışmış ve altyapıyı oluşturmuştur. Ancak üniversiteyi tercih ederken ODTÜ'den kopmuş olmasını düşünme çünkü gittiğin bölümü iyi yapan unsurlar sana sağladığı olanaklardır. Tercih edeceğin bölümün Akademik kadrosuna bakmalısın alanında ne kadar çalışma yapan hoca var. Daha sonra laboratuvar olanakları iyi mi gibi... Bunlar diğer sonradan kurulmuş üniversitelere göre eminim çok iyidir. Ayrıca eğer mezun olduktan sonra Gaziantep'de kalmak istiyorsan bence güzel bir tercih ama başka bir yerde yaşayacaksan çoğu kişi biraz markaya bakıyor. Ancak tabii eğer sen kendini donanımlı yetiştirmişsen, olanakları iyi değerlendirmiş, yabancı dilini ilerletmişsen üniversite isimlerini takan olmuyor pek. Gaziantep sanayi bakımından Anadolu'da en gelişmiş şehirler arasında olması bakımından da gayet öne çıkıyor. Burada kalmayı düşünüyorsan staj ve iş bulma konusunda belki daha ön plana çıkabilir, tabii bu üniversiteden mezun olan birisi ile de fikir alışverişinde bulunman daha yararlı olacaktır sizin için

Konu sahibi
Konu sahibi
meryem

meryem

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Üniv
Gaziantep üniversitesi
Gaziantep elektrik elektronik düşünüyorum lakin staj için antepte kalmak gibi bi niyetim yok daha iyi bir cv doldurmak istiyorum bunun için antep yeterli kalmıyor açıkcası . umarım pişman olmam önerilerinizi dikkate alıcam çok teşekkür ederim

orhan

MB Üyesi
Tepkiler
12
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
İlk işinizi aşırı önemsiyorsunuz. Size şöyle anlatayım o zaman. Genelde öğrenci arkadaşların büyük kurumsal şirketler de çalışma arzusu vardır. Buralarda meslek hayatı ile ilgili daha fazla bilgi edinebileceklerini falan düşünüyorlar. Ancak durum tam olarak böyle değil. O iyi cvleriniz ile gireceğiniz dev firmalarda alacağınız maaşlar ve yükselme olanaklarınız hayal ettiğiniz kadar iyi olmayabiliyor arkadaşlar. Kaldı ki gerçekten büyük olan firmaların baktığı ilk şeyler evet okul ve not ortalamanızdır. Ancak bu yalnızda ilk defa işe girerken karşılaşacağınız bir durum. Pek çok arkadaşım gibi sizde sektör hakkında aşağı yukarı bir bilgiye ve tecrübeye sahi olunca iş değiştireceksiniz.
Özetle: Asıl mesele kendinizi ne kadar geliştirdiğiniz. Klişe bir söz ama gerçek bu. Kendini üniversite ismi ile kısıtlamadan istediğin bölümü yazmalısın.

Konu sahibi
Konu sahibi
meryem

meryem

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Üniv
Gaziantep üniversitesi
elbette önemsiyorum tabi bazı şeyler zamanla değişicek ama bu işi yapıcaksam hakkıyla yapmak istiyorum :) herkes kendini geliştirmekten bahsediyo evet iyi bi yabancı dil artı mümkün oduğunca tecrübe edindiğimiz yerler bunun dışında gelişmekten kastınız ne ?

Furkan Bayram

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
69
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Mesleğinin gerektirdiği programlara hakimiyetin de kendini geliştirme unsurlarından biridir.Gaziantep Üniversitesi'nin İngilizce hazırlığı gerçekten zor diye duydum.Eğitim olarakta fena değilmiş.Bu bilgiler ışığında kendi yolunu çizebilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
meryem

meryem

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Üniv
Gaziantep üniversitesi
evet ben de duydum onu süper zorluyolarmış ama sadece makina için geçerli değil o Antepteki her mühendislik dalı için aynı şeyi söylüyolar :rolleyes:

Yukarı Alt