Gümüş Takı Girişimim

deko15

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Karabük Üniversitesi
Merhabalar, uzun yıllardır Kapalı Çarşı'da gümüş aksesuarların üretimi üzerine deneyim edindikten sonra kendi markamı oluşturmaya karar verdim. Ciddi bir yatırımın beraberinde el ustalığıma da güvendiğim için ilk mağazamı açtım. Mağazamda kendi imalatım olan gümüş yüzük, tesbih, kolye, küpe, bileklik ve rozet gibi ürünleri sergilemeye başladım. Bu sektörde faaliyet gösteren rakip sayısı da fazla olduğu için müşteri portföyümü genişletmek adına; tamamen rakiplerimden benzersiz tasarımlar oluşturdum. Örneğin gümüş kolye üretimi yapacağım zaman rakiplerimin sadece taş kullanarak tasarladıkları kolyelere, ben özgün motiflerde üreterek imal ettim.
Bu nedenle girişimci olmak isteyen arkadaşlara naçizane birkaç önerimi belirtmek istedim. Öncelikle tecrübe edindiğiniz bir meslek dalında iş kurmanızı öneririm. Sonrasında bir ürünün imalatından, satışına kadar tüm süreçleri analiz etmenizi tavsiye ederim. Hedeflediğiniz müşteri kitlesine hitap edebilen modeller üretmenizi ve müşteri portföy ağınızı genişletmek için de rakiplerinizden sizi ayıran bir özellik oluşturmanızı öneririm...

bilginim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
abant izzet baysal üniversites
Emeğinize sağlık daha çok kazanç elde edersiniz umarım.

gokmenevren

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Marmara Üniversitesi
Hayırlı kazançlar dilerim hocam o zaman. Umarım dilediğiniz yerlere gelirsiniz.

TCP-IP

Özel Üye
Tepkiler
27
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Öncelikle tebrik ederim , nacizane bilgi kırıntısı da benden , malı iyi-kötü üretebilirsiniz çok üretim yapabilirsiniz , doğru yerde doğru kontak noktaları ve pazarınızı bulmaz veya altyapısını yapmazsanız sadece havanda su döversiniz. Malı almak üretmek değil uygun pazarı ve müşteriyi yakalamakta ayrı bir ustalıktır..

arel

MB Üyesi
Tepkiler
0
herkese mrb.
gümüş takı doğasından dolayı malesef altın gibi kullanımı zewkli olmuyor.
son yıllarda altın fiyatı 3.5 kat artınca
takı sektörü daha da ağırlıklı olarak gümüşe yöneldi.
altında olduğu gibi haksız rekabet sektörü sevindirmiyor müşteriye su taşıyor.

armagann

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Eskişehir Üniversitesi
Zor iş hocam. Kolay gelsin diyelim.

Denizcn

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek