Hangi okul hangi mühendislik?

t_itrek_01

MB Üyesi
Tepkiler
0
Matematik çıkışlıyım. Tezli yüksek lisans için Esk. Osman Gazi elektrik–elektronik mi, Gümüşhane enerji sistemleri mühendisliği mi dersiniz? Bir de Esk. Osman G. Biyoteknoloji ve Biyogüvenlik hakkında bilginiz var ve açıklarsanız sevinirim. Hangisi daha doğru olur bilemedim. Teşekkürler.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Bence yüksek lisansta önemli olan meraklı ve araştırma konusunda iştahlı olduğun bir alanı tercih edersen daha mutlu olursun. Eğer doktoraya devam etmek istiyorsan çalışmak istediğin danışmanında bu konuda gerçekten önemli alanında uzman bir akademisyen ile çalışmazsan çok yorulsun ve uzatabilirsin bunlara da dikkat etmeni öneririm.

denizgezmiş

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Yazılım Mühendisi
İyi bir okulda okumanız gereklidir. Zira Türkiye'de artık her üniversitede bulunan bir bölüm haline geldi neredeyse.
Edit: Puan sıralamasında ilk 20 okuldan birisine girmeniz gibi.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bence yüksek lisansta önemli olan meraklı ve araştırma konusunda iştahlı olduğun bir alanı tercih edersen daha mutlu olursun. Eğer doktoraya devam etmek istiyorsan çalışmak istediğin danışmanında bu konuda gerçekten önemli alanında uzman bir akademisyen ile çalışmazsan çok yorulsun ve uzatabilirsin bunlara da dikkat etmeni öneririm.
Tamamen arkadaşa katılıyorum, yüksek lisansta ilgin dışında sırf kariyer odaklı seçim yaparsan hem çok sıkılırsın hemde bir faydası olmaz

zty

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
bilgisayar mühendisi
Üniv
Hasan kalyoncu
Ben bu yıl inşallah bilgisayar mühendisliğinden mezun oluyorum. Şu an stajdayım. Bulunduğum bölgenin ve Türkiye'nin hatrı sayılır holdinglerinden birindeyim ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerine ve genel olarak mühendislik öğrencilerine yardımcı olmak için günlük şekilde her gün içerik girdiğim bir bloğum var. Senin de incelemen yararlı olacaktır. Ayrıca bilgisayar mühendisliği ile ilgili aktif olarak içerik yazıyorum. Belki göz atmak istersin :)

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Denizcn

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Çevre Mühendisi
Üniv
İstanbul Üniversitesi
boğaziçi, itü, odtü ve yıldız teknik iyi. sana tavsiyem tercih ettiğin üniversite büyük şehirlerde olsun ve iyi bir üniversite olsun

Yukarı Alt