Hazırlık bölümündeki bos vakitler nasıl değerlendirilebilir

Tepkiler
5
Üniv
Hacettepe
Merhaba arkadaşlar ben bu yıl hazırlık okuycam da çok bos vakit olacagi söyleniyor bu dogrumu doğruysa bu boş vakitlerde neler yapılabilirim biraz tavsiye alabilir miyim :)

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhabalar bende hazırlık okudum ve evet çok boş vaktin olacağını söyleyenler haklı günde belki 2 saat okula gideceksiniz ve dersler olabildiğine kolay olacak. Kolay diyede çalışmayı ihmal etmeyin tabi. Bir sene boş olacaksınız benim size tavsiyem bu zamanınızı bir uğraş ile geçirmeniz bir enstrüman çalabilirsiniz, resim üzerine uğraşabilirsiniz yada kendi kişisel zevklerinize göre hobileriniz ile uğraşabilirsiniz. Bölümünüz ile ilgili gelecekte zorlanacağınızı düşündüğünüz konular hakkında şimdiden ön araştırmada yapabilirsiniz ama henüz bunu yapan öğrenci görmedim bende dahil :D

Semihguney

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
Kbu
6 Aydan Kısa Bir Sürede Öğrenebileceğiniz 8 Basit Şey | Paratic
Link: paratic.com/6-aydan-kisa-bir-surede-ogrenebileceginiz-basit-seyler/
Link atmak serbest se buna bak derim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

tugrul eryılmaz

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
gaziantep universitesi
Merabalar ben de hazırlık sürecinde geçirdiğim boş zamana yakınanlardanım.Benim keşke yapsaydım dediğim ve şimdi zaman bulamadiğim şey enstrüman çalmayı öğrenmek .Ayrıca bi önerim de öğrendiğin dili kendin geliştirmeye çalış.

Konu sahibi
Konu sahibi
A
Tepkiler
5
Üniv
Hacettepe
Merabalar ben de hazırlık sürecinde geçirdiğim boş zamana yakınanlardanım.Benim keşke yapsaydım dediğim ve şimdi zaman bulamadiğim şey enstrüman çalmayı öğrenmek .Ayrıca bi önerim de öğrendiğin dili kendin geliştirmeye çalış.
Bir şeyler çalmayı hic düşünmemiştim teşekkürler :)

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Merhaba tavsiyem şöyle, ingilizce dışında hiçbir şey ile ilgilenmeyin. Odak noktanız ingilizce olsun. Bol bol yabancı dizi, dergi, makale, çeviriler hepsi. Maalesef ingilizce nankör bir dil. Gününüzü ona harcamanız gerekiyor. Emin olun ingilizce'yi toparladıktan sonra üniversite hayatın hem sosyal olsun hem eğitim olsun tek kelime harika olacak. Benden tavsiye bütün gününüzü ingilizce'ye ayırın.

Hazırlık bittikten sonra bölümünüze odaklanın artık ingilizce biliyor olucak okuyabileceğin kitapların makalelerin sınırı yok. Senden mutlusu olmayacak. Erasmus yapmayı unutma. Bende uzay mühendisliğine yüksek lisans yapmak istiyorum. Fizik çok çok gerekli. Bölümünüz iyi küçük düşünmeyin gerisi gelir.

Tekrar söylim Erasmus mutlaka yap :)

Başarılar.

Konu sahibi
Konu sahibi
A
Tepkiler
5
Üniv
Hacettepe
Merhaba tavsiyem şöyle, ingilizce dışında hiçbir şey ile ilgilenmeyin. Odak noktanız ingilizce olsun. Bol bol yabancı dizi, dergi, makale, çeviriler hepsi. Maalesef ingilizce nankör bir dil. Gününüzü ona harcamanız gerekiyor. Emin olun ingilizce'yi toparladıktan sonra üniversite hayatın hem sosyal olsun hem eğitim olsun tek kelime harika olacak. Benden tavsiye bütün gününüzü ingilizce'ye ayırın.

Hazırlık bittikten sonra bölümünüze odaklanın artık ingilizce biliyor olucak okuyabileceğin kitapların makalelerin sınırı yok. Senden mutlusu olmayacak. Erasmus yapmayı unutma. Bende uzay mühendisliğine yüksek lisans yapmak istiyorum. Fizik çok çok gerekli. Bölümünüz iyi küçük düşünmeyin gerisi gelir.

Tekrar söylim Erasmus mutlaka yap :)

Başarılar.
Çok teşekkür ederim :) aslında odak noktanin İngilizce olması gerektiğini hic dusunmemistim

Konu sahibi
Konu sahibi
A
Tepkiler
5
Üniv
Hacettepe
Yabancı dil kursu ile değerlendirmeni tavsiye ederim
Teşekürler aslında kursa gitmeyi bende düşündüm ama onu yaz tatiline saklıyordum ikinci yabancı dil için :) inşallah üni 1. Sınıfa 2 dille başlamayı pilanliyorum ( umarım yapabilirim :) )

Yukarı Alt