İç mimarlık mı metalurji ve malzeme mi

Metalurji Malzeme mi İç mimarlık mı

  • Metalurji ve Malzeme

    Oylar: 5 71,4%
  • İç mimarlık

    Oylar: 2 28,6%

  • Seçmen sayısı
    7

vocalize

MB Üyesi
Kayıt
27 Aralık 2016
Mesajlar
39
Tepkiler
8
Yaş
21
Tercih yaparken hangisine yer vermeliyim benim içime ikiside sindi fakat biraz tereddütlerim var ilk tercihlerimi inşaat üzerinden yapıcam sonlara doğru bilgisayar eem olarak devam edicem ama bu iki bölüm arasında kaldım sizce hangisine yer vermeliyim
 

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Kayıt
7 Şubat 2015
Mesajlar
351
Tepkiler
204
Yaş
24
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhaba @vocalize,

İkiside birbirinden çok farklı klasmanlar ikisini birbiri ile karşılaştırmak biraz yersiz olur bence. İki sektöründe çalışmasını inceleyin ne iş yaptıklarına bakın hangisi size daha yakın geliyorsa o mesleğe kendinizi yöneltin. Yanlış tercih yapmak en kötü 1 yılınıza mal olacaktır. Bu konu hakkında kesin olarak bu bölüm daha avantajlıdır diyemiyorum.

İyi Forumlar.
 

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Kayıt
15 Şubat 2015
Mesajlar
34
Tepkiler
15
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
İşini severek yaptıktan ve kendini geliştirdikten sonra her işte başarılı olmak senin elinde. Ancak Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinin çalışma alanları çok fazla. Ülkemizde yavaş yavaş farkına varılan ve talep edilen bir meslek. Ancak arkadaşımında dediği gibi çok ama çok farklı alanlar. O nedenle nerelerde çalışırlar ne yaparlar, en önemlisi sen hangisinde daha mutlu olacağını hissediyorsun gibi konular daha önemli şuan. Ancak bir Metalurji ve Malzeme Mühendisi olarak memnun olduğumu söyleyebilirim. Benim tek istediğim yerdi orası ayrı. O nedenle severek okudum, şimdi de işimi severek yapıyorum. Hayırlısı olsun.
 

veroconcept

MB Üyesi
Kayıt
31 Ekim 2017
Mesajlar
1
Tepkiler
0
Yaş
29
Eğer Konut, villa, ofis, otel, hastane, okul, mağaza, cafe, restoran gibi alanların tasarımına ilgiliysen ve mutluysan iç mimarlık tabiki. Ama yapı ve malzeme mühendisliği konusuna meraklıysan metalurji. Bu tamamen mesleği sevmeye ve mutluluğa göre tercih edilmeli. Amaç hiç bir zaman para ya da talep fazlalığı olmamalı. Şahsen ben uzun zamandır izmir mimarlık hizmeti veren bir işte çalışmaktayım. Ve gayet mutluyum.
 
Yukarı Alt