İngilizcem yok. Bilgisayar mühendisliği okuyabilir miyim?

TCTPCE

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
-
Merhabalar. Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. 12'ye geçtim. 1 senem kaldı ama maalesef ingilizcem yok diyebilirim. Yani yok denecek kadar az. Bilgisayar mühendisliği okuyabilir miyim? Sıkıntı yaşar mıyım? Yoksa daha da geliştirir miyim? Bu arada ODTÜ istiyorum inşallah. Hazırlık var mı?

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Özellikle yazılım alanında Türkçe kaynaklar oldukça kısıtlı. İngilizce şart ama şu an İngilizce bilmemeniz ilerde öğrenmeyeceğiniz anlamına gelmez. Üniversite sınavları bittikten sonra bir şekilde öğrenirsiniz.

Konu sahibi
Konu sahibi
TCTPCE

TCTPCE

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
-
Özellikle yazılım alanında Türkçe kaynaklar oldukça kısıtlı. İngilizce şart ama şu an İngilizce bilmemeniz ilerde öğrenmeyeceğiniz anlamına gelmez. Üniversite sınavları bittikten sonra bir şekilde öğrenirsiniz.
Üniversitede öğrenebilir miyim? Dersler vs ingilizce ya giriş seviyesi ingilizce yeterli mi?

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Üniversitede öğrenebilir miyim? Dersler vs ingilizce ya giriş seviyesi ingilizce yeterli mi?
Üniversitede ders programın düzenli olursa özellikle ilk yıl yeterince boş vaktin oluyor. Kendi çabanla veya kursa giderek öğrenirsin. Hazırlık okursan istekli olduğun sürece zaten öğrenirsin. Giriş seviye yeterli olacağını sanmıyorum. Mühendislik dallarında kariyer.net'e bakarsan genellikle iyi düzeyde yabancı dil şartı vardır

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Hazırlık var ODTÜ de zaten hangi bölüm olursa olsun, mezun olduğunda İngilizce sorunu yaşıyorsan iş bulma ihtimali çok artıyor.

Yukarı Alt