İnşaat Mühendisliği vs Endüstri Mühendisliği

astronot34

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisliği öğrencisi
Üniv
Süleyman Demirel üniversitesi
Sizce hangisinin onu aciktir ve gelir durumlari iyidir

trkpln2

MB Üyesi
Tepkiler
1
Evet Endüstri Mühendisliği hakkında bilgi de verirseniz bende çok mutlu olurum:)

Oğulcan Demirtaş

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yok
Üniv
Yok
Izmirde oturyorum marmara, yildiz teknik insaat geliyor ege ve 9 eylul de geliyor tercihim hangisi olmali sizce? Bir de makine insaat harici biyomedikal endustri bolumlerini de kiyaslarsaniz cok sevinirim simdiden tesekkurler

beratcoskun

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
İnşaat mühendisi
Üniv
İstanbul Bilgi Üniversitesi
İnşaat mühendisliği güzel bölüm bütün her şey kendini geliştirmene bağlıdır. Ancak şuan sektördeki fazla mezundan dolayı ortaya ne kadar fark da koysan işsiz kalma olasılığın yüksek. Benim yorumum endüstri gibi bölümleri araştırman yönünde teşekkür eder başarılarının devamını dilerim

Oğulcan Demirtaş

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yok
Üniv
Yok
İnşaat mühendisliği güzel bölüm bütün her şey kendini geliştirmene bağlıdır. Ancak şuan sektördeki fazla mezundan dolayı ortaya ne kadar fark da koysan işsiz kalma olasılığın yüksek. Benim yorumum endüstri gibi bölümleri araştırman yönünde teşekkür eder başarılarının devamını dilerim
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Peki biyomedikal ve endustri alimlari nasil iş imkanı var mı (Yıldız Teknik Universitesi ne yerlesebiliyorum)?

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Her zaman temel muhendislikleri hedef almani öneririm. Biyomedikal bunlardan biri değil. Insaat, makine, elektrik-elektronik, elektrik, bilgisayar, endustri.

Oğulcan Demirtaş

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yok
Üniv
Yok
İkisi de değil. Bilgisayar müh. yazmanı tavsiye ederim.
Bilgisayar mühendisligine siralamam istanbul medeniyet univ. Ve ankara gazi universitesi gibi yerlerde geliyor. Bu alanda hangi universiteden mezun oldugunun öneminin oldugunu dusundugumden pek olası bakmıyorum.Yanlış mi düşünüyorum acaba?

Serkan Yazak

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
63
Meslek
Makine Mühendisligi
Bilgisayar mühendisligine siralamam istanbul medeniyet univ. Ve ankara gazi universitesi gibi yerlerde geliyor. Bu alanda hangi universiteden mezun oldugunun öneminin oldugunu dusundugumden pek olası bakmıyorum.Yanlış mi düşünüyorum acaba?
Hangi üniversiteden mezun olduğunun önemi, bütün mühendislik bölümleri için çok fazladır. O açıdan bakacak olursak, mesajında bahsettiğin Endüstri müh. için de keza aynı şekilde gidebileceğin en iyi üniversiteye gitmeni tavsiye ederim.

Oğulcan Demirtaş

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yok
Üniv
Yok
Hangi üniversiteden mezun olduğunun önemi, bütün mühendislik bölümleri için çok fazladır. O açıdan bakacak olursak, mesajında bahsettiğin Endüstri müh. için de keza aynı şekilde gidebileceğin en iyi üniversiteye gitmeni tavsiye ederim.
Hocam son sorum şu teknik üniversitelerin normal universitelerden farki nedir ve teknik universitelerden onde olup teknik olmayanlari mi tercih etmeliyim yoksa

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Hocam son sorum şu teknik üniversitelerin normal universitelerden farki nedir ve teknik universitelerden onde olup teknik olmayanlari mi tercih etmeliyim yoksa
Teknik okullar da pratikte veya uygulama da deneyim sahibi olursun. Sektör de kullanılan yazılım vb uygulamaları deneyimleme şansı yakalarsın. Staj veya mezun ağından yararlanabilirsin. Mühendislikte bilenen teknik üniversiteleri sıralamanız tutuyorsa onları tercih etmenizi tavsiye ederim. En azından araştırma ve geliştirme kültürü olan bir okula gidin ki daha sonra saha da çalışmak yerine ARGE ortamında da yer alabilme şansı yakalayın.

Oğulcan Demirtaş

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yok
Üniv
Yok
Teknik okullar da pratikte veya uygulama da deneyim sahibi olursun. Sektör de kullanılan yazılım vb uygulamaları deneyimleme şansı yakalarsın. Staj veya mezun ağından yararlanabilirsin. Mühendislikte bilenen teknik üniversiteleri sıralamanız tutuyorsa onları tercih etmenizi tavsiye ederim. En azından araştırma ve geliştirme kültürü olan bir okula gidin ki daha sonra saha da çalışmak yerine ARGE ortamında da yer alabilme şansı yakalayın.
Evet hocam tutuyor da onemli olan hangi bolume gidecegim ve kafamda net bir şey olusmadi henuz tam diyorum buldum sonra baska bir soru isareti kafami kurcaliyor. Buradaki ilgi biraz bulanikligi giderdi gerisi bana kaldi ilgilendiginiz icin tesekkurler

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Eğer endüstri, inşaat ve bilgisayar arasında gidiyorsan. Net bilgisayar seçmelisin ama ingilizce eğitim seçersen ilerde dilin ekmeğini yersin.
Evet hocam tutuyor da onemli olan hangi bolume gidecegim ve kafamda net bir şey olusmadi henuz tam diyorum buldum sonra baska bir soru isareti kafami kurcaliyor. Buradaki ilgi biraz bulanikligi giderdi gerisi bana kaldi ilgilendiginiz icin tesekkurler

hilal201

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
KSÜ
Bu yıl bende mühendislik için tercih yapacağım çok azimli bir şekilde çalışmıştım. Üniversite tercihlerimin ilk 12'sine mühendislik bölümlerini yazacağım

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt