İŞ TERCİHİ

Muhammed sevim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
Üniv
Aksaray üniversitesi
Merhabalar. Bu yıl Elektrik Elektronik Mühendisliğinden mezun oldum ve şu an otomasyon üzerine çalışıyorum. Maaşımda iyi sayılır başlangıca göre . Yaklaşık 4 ay kadar oldu. Sorunum şu ki başladığımda PLC hakkında çok bilgim olmadığını belirttim ve bana öğreteceklerini söylediler. Hatta kurs desteği vereceklerini de . Ancak bunlar olmadı aslında büyük bir işletme ama çok düzensiz ve neredeyse tüm işler rastgele ve ezberle yürüyor. Nasıl oluyorsa tüm dünya ya satış yapılıyor anlamış değilim. Şöyle demeyin tüm dünyaya satış yapılıyor nasıl düzensiz olabilir, oluyormuş yani burada gördüm. Benden başka otomasyonda mühendiste yok. Ben kendimi geliştirmek istiyorum ama alakasız işlerle uğraştırıyorlar. Benim sorum şu olacak sizce sabredip devam etmeli miyim yoksa gerçekten öğrenebileceğim başka yerler mi araştırmalıyım.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Akşamları eve gittiğinde çalış, su piyasada yerinden kımıldama, plc programlamak icin ilk evvel donanimsal verilere göz at bu verilere plc firmalarinin internet sayfalarindan ulaşabilirsin, donanimdan sonra zaten corap söküğü gibi gelecektir. Otomasyon ile alakali öğrenmek istediklerini de buradan sorabilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Muhammed sevim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
Aksaray üniversitesi
Teşekkür ederim , firma hiç bir sorun yaratmiyor ama ben kendi açımdan rahatsız olmuştum , haklısınız piyasa çok berbat

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Sen ilk once pano salt malzemelerinden basla istersen onlarin nasil yonetilecegini ogrenmen plc yi nasil kontrol edecegini ogrenmek demektir. Siemens malzemeler ürün zenginligi icin zirvede, eaton moeller olanlar ise fiyat acısından cok iyi. Eaton tavsiye ederim. Eaton internet sitesine girip, kontaktör, motor koruma salteri, ana salter, faz sira rolesi, v.s. araştırmanı tavsiye ederim, schrack rolelere de bakabilirsin. Sonra problara bakabilirsin. Problar icin en iyi markalardan birisi HONEYWELL dir. Sen salt malzemelerden basla en kolayi o olacaktir.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Muhammed sevim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
Aksaray üniversitesi
Evet çoğunu araştırdım ama eksiklerim var tabi ki , 4 yeni mühendis girdik hepimizin de 4 ay oldu ama bizi hiç dikkate almıyorlar bu da firmada hiç mühendis çalışmamış bı alışkanlıkları var bu da kendimizi değersiz hissetmemize sebep oluyor , daha açıklayıcı olmak istedim

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Burdan sorarsan yardımcı olmaya çalışırım. Başarılarını dilerim. Simdiden iyi çalışmalar.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Muhammed sevim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Üniv
Aksaray üniversitesi
Teşekkür ederim gerçekten sağolun