ISO Belgeleri Nasıl Alınır

Tepkiler
0
Üyesi olduğum topluluklar ISO sertifikalı eğitimler düzenliyor.Araştırdığım kadarıyla ISO belgeleri belli amaçlar doğrultusunda kuruluşların edindiği uluslararası bir standartlandırma ürünü olduğunu sanıyorum.Bilgisi veya tecrübesi olanların paylaşmasını isterim.İyi çalışmalar.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Muhtemelen ISO sertifikası eğitime ait bir sertifika yani, egitimin verilişi itibari ile eğitim standarda uygun. Daha net açıklamak gerekirse; ISO "eğitim standardi" diye bir standart yazar, standardin ıçinde eğitimin nasil verileceği konusunda bazi bilgiler yer alir örnegin; eğitim verirken görsel veriler kullanilmalidir gibi, sayet sen bu standarda uyan şekilde eğitim verirsen, bu eğitim ISO sertifikali bir eğitim olur. Tabi bu sertifika olayının da bir kurum tarafından onaylanmasi gerekir. Orasi ayri bir mevzu, işin aslı kişiler verdikleri egitimin reklamini yapmak adina boyle bir yola başvurmuş olabilir. ISO dunya çapında standart oluşturulan bir organizasyondur. Neredeyse her kanuda bir standart bulmak mümkündür.

Konu sahibi
Konu sahibi
S
Tepkiler
0
ISO belgelerinin sektördeki önemi,benim bilgim sadece kurucular için önem taşıdığıdır.Çalışan açısından bir mühimmiyet taşıyor mu ? CV için vs.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Şefik rica ediyorum. TSE nedir ne yapar neden vardir bir araştır. Pek anlaşamadigimizi düşünüyorum. Kendine iyi bak.

Yukarı Alt