İstanbulda akbil kullanarak para kazanmak (Öğrenciyseniz)

Konu, 'Girişimcilik' kısmında kanfur tarafından paylaşıldı.

 1. kanfur

  kanfur MB Üyesi

  Kayıt:
  30 Kasım 2017
  Mesajlar:
  3
  Beğeniler:
  1
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +1 / 1 / -0
  Üniversite:
  Bilkent Üniversitesi
  İstanbulda akbil kullanarak para kazanmak

  Herkesin düşündüğü bir şey olabilir belki ama denenmemiş olabilir. Ya da birileri şuan kazanıyor bile olabilir. Bense ilk denememi yaptım bile;
  85 tl ye 200 basım karşılığında aylık akbil alınır. Metrobüste tam ücret basmak 3.85 tl dir. Metrobüs gişesinden basarak içeri girersiniz. 1 durak gidersiniz. Merdivenlerden çıkıp gişeden çıkmadan önce gişeden girenleri yakalayın.
  Abla, teyze ,abi her kim ise onlar basmadan ben sizin yerinize basabilir miyim diye ikna edin onları. Siz öğrencisiniz ve harçlık çıkarmanız lazım zor durumdasınız.
  3 tl karşılığında onun yerine basın. Sonra o kişiyle beraber sizde metrobüse binin ve 1 durak sonra tekrar aynısını tekrarlayın. Eğer güvenlikten yana bir probleminiz olursa başka durakta deneyin. Ya da güvenlik personelini de ikna edin. Sonuçta siz öğrencisiniz ve devlet size burs bulmakta aciz. Sizi okuttukları için işe girip çalışamıyorsunuz. Eğer işe girseydiniz zaten buna ihtiyaç duymazdınız s3.gif

  1 AY’da ne kadar kazanabilirsiniz

  Aylık akbili 25 gün geçince tekrar yükleyebiliyorsunuz. O sebeple yalnızca 200 basımlık hakkınızı 3 tlye satabilirsiniz. Sizin bir durak sonra aynı işlemi tekrar etmeniz en fazla 5 dknızı alacaktır. Saatte 12 basım yaparsınız. 3 Tl ile 36 TL yapacaktır. Sabah akşam 10 saat çalışırsanız 360 tl kazanmış ve 120 basım hakkınızı kaybetmiş olacaksınız. kalan 80 basımı da ertesi gün tekrar edip totalde 600 tl kazanmış olursunuz. Ancak 85 tl akbil ücreti ve sizin kullandığını 2 adet basım ile 510 tl kazanmış olursunuz.

  Kazanmaya devam edebilirsiniz

  Bitti mi ? Hayır. Bitmedi.
  510 tl ile geçimimizi sağlamak kolay değil elbette. Aynı işlemi bu sefer para yükleterek yapalım. Öğrenci basım 1.25 basarsınız ve yine tam kişilerden 3 tl ye almaya çalışırsınız. Bu sefer biraz daha hızlı hareket ederek kazancımızı katlayabiliriz. Mesela saatte 12 kez basmak yerine 3er dk ile 20 kez basmaya çalışalım. Her basımda 1.75 tl kazancımız olacak ve saatte 35 tl kazanç yapacaktır. günde bunu abartmadan 5 saat boyunca yapalım. Günlük 175 tl kazanacağız.

  1 Ay boyunca devam edince ne kazandık

  2 günde 510 tl kazanmıştık. Sonra ki günlerde 175 tl kazanıyoruz. Yani 28 gün daha devam edersek (durun bi hesap makinemi çıkartıyorum hemen) 4.900 TL yapıyor.
  4.900 TL ile 510 TL yi ekleyince 5.400 TL kazanmış oluyoruz.
  Yaz aylarında yapılabilesi bir iş.

  Ek olarak yine tavsiye edeceğim gelir modeli tabii ki ogrenciyegelir.com sitesinden para kazanmaya çalışmak olacaktır. Eğer yeteneğiniz varsa saatte 100 tl kazanabilirsiniz

  Okuduğunuz için Teşekkürler
   

  Ekli Dosyalar:

  • s7.gif
   s7.gif
   Boyut:
   884 bayt
   Okunma:
   98
  • Beğenme Beğenme x 1
 2. TCTPCE

  TCTPCE MB Üyesi

  Kayıt:
  10 Şubat 2018
  Mesajlar:
  4
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Üniversite:
  -
  Su satmak da karlı aslında