itü - Makina Mühendisliği Hakkında Yorumlar

asloader

MB Üyesi
Tepkiler
0
sıralamam 7500 civarı itü makina yazıcam ama 12300 le kapatmış acaba aldığım sıralamayı heba etmiş olurmuyum?sırf sıralamam boşa gitmesin diye boğaziçi kimya mı yazsam mı diye ikilemde kaldım.itü makina yazdığıma değer mi.ayrıca istanbulda oturmuyorum uzaktan gelicem.

james lea

MB Üyesi
Tepkiler
10
kardesim sevdigin meslegi yap.ha farketmez diyorsan tip yaz.iyi dusun.

bu arada nerden gelecen

muhendislik sececeksen teknik universiteleri sec.bogazici en iyi universitelerden ama bolumun (kimya mühendisliği) hakkinda fazla bir sey bilmiyorum.makina muhendisligine gelince piyasada cok issiz var ama kendini gelistirirsen issiz kalmassin.maaslarini bilmiyorum,arastir.

Son düzenleme:
Konu sahibi
Konu sahibi
A

asloader

MB Üyesi
Tepkiler
0
kardesim sevdigin meslegi yap.ha farketmez diyorsan tip yaz.iyi dusun.

bu arada nerden gelecen

muhendislik sececeksen teknik universiteleri sec.bogazici en iyi universitelerden ama bolumun (kimya mühendisliği) hakkinda fazla bir sey bilmiyorum.makina muhendisligine gelince piyasada cok issiz var ama kendini gelistirirsen issiz kalmassin.maaslarini bilmiyorum,arastir.
Muğladan gelicem.Bogazicinden vaz geçtim.Simdide ODTÜ havacılık ve uzay Mühendisliği kafama takıldı.

james lea

MB Üyesi
Tepkiler
10
kardesim uzay muhendisligi ben de istiyordum ama arastirdigimda pekte iyi degilmis.onun icin vazgectim.kardesim iyi arastir ve dusun.belki uzay sana cekici gelebilir ama turkiyede sartlar belli.

Eyup.klarslan

MB Üyesi
Tepkiler
3
Öncelikle olarak havacılık ve uzay mühendisliği Türkiye'de gelişmemiş gibi de görünse iş sahibi olunabilen bir mühendislik dalıdır..
Tüm havayolu şirketleri, tei, tai, aselsan, savunma sanayi, TÜBİTAK, roketsan gibi birçok yerde iş sahibi olabilirler..
Ve kendi işlerini kurabilirler yani yönetici olabilirler... Ayrıyaten ben ODTÜ nun ilk 8 binde öğrenci aldığı bir bölümün iş bulma olasılığının düşük olduğuna inanmıyorum..

Yukarı Alt