İTÜ - Meteoroloji Mühendisliği Hakkında Yorumlar

meryem

Sınırlarımız kendi çizdiğimiz kadardır.
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
havacılık ve uzay mühendisi
Üniv
Gaziantep üniversitesi
itü meteoroloji mühendisliği için düşüncelerinizi alabilir miyim ? türkiyede sadece bir üniversitede olmasının ki bu üniversitenin de itü olmasının ne kadar avantajı var ?

Furkan Gümüş

Makine Yüksek Mühendisi
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
213
Meslek
Makine Yüksek Mühendisi
Üniv
KTÜ, Marmara Üniversitesi
Kontenjanı belli sayıda olması ve alanında fazla rekabet edecek kişinin olmaması avantaj olabilir. Ancak çalışma alanı bakımından devlet kurumlarına girmen gerekiyor gibi duruyor. Özel kurum olarak çok fazla yer olacağını sanmıyorum. Yine de İTÜ de öğretim görevlisi olarak kalmak ve size özel ayrılmış kontenjanlara girebilme gibi avantajlı yanları olabilir. Bence en güzel kararı bölüm sayfasını inceleyerek ve belli hocalara mail atıp detaylı araştırmanız ile ikna edici bir cevaba ulaşabilirsiniz.

Furkan Bayram

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
69
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Kontenjanı belli sayıda olması ve alanında fazla rekabet edecek kişinin olmaması avantaj olabilir. Ancak çalışma alanı bakımından devlet kurumlarına girmen gerekiyor gibi duruyor. Özel kurum olarak çok fazla yer olacağını sanmıyorum. Yine de İTÜ de öğretim görevlisi olarak kalmak ve size özel ayrılmış kontenjanlara girebilme gibi avantajlı yanları olabilir. Bence en güzel kararı bölüm sayfasını inceleyerek ve belli hocalara mail atıp detaylı araştırmanız ile ikna edici bir cevaba ulaşabilirsiniz.
Söyledikleriklerine katılarak bir ek yapmak istiyorum.Aşırı bir ilgin yoksa,pek bulaşmamanı tavsiye ediyorum.

Armağan ilgar

MB Üyesi
Tepkiler
2
Üniv
henüz yok
itüde bu bölümü okuyan bir abim var çok memnun bildiğim kadarıyla yazılabilir

engin_19

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv