itü uçak, uzay, elektrik kararsızım

aykutkarats07

MB Üyesi
Tepkiler
1
Öncekikle herkese merhaba üniversite sınavı gibi Bi maratondan cıktım elektronik haberleşme itü hedefimdi 2 bin dereceyle kacırdım lakin sonra mühendisliği araştırdığımda kafamdaki gibi bilime odaklanan degil ticari Bi meslek olduğunu farkettim ve bu yıkıma uğrattı simdi ise diş hekimliği yada tıp düşünüyorum lakin benim ilgi alanım matematik fizik hala araştırma gereği duyuyorum kafamdaki sorular sunlar itü uçak mühendisinin havaalanı gibi yerlerde yada işsiz kalmama olasılığı kaçtır iş imkanı ikincisi kaç maaş ortalama alır uzaydan uçak a yatay geçiş planlıyorum olasılığı kaçtır hangisi benim icin daha yararlı ama en önemli soru iş garantisi ve kendi işinin patronu gibi çalışabileceğim Bi mğhendislik dalı mı teşekkürler

Eyup.klarslan

MB Üyesi
Tepkiler
3
Cevap tarihi biraz geç ama diğer arkadaşlar sebeplensin diye söylüyorum..
Uzay mühendisliği uçak mühendisliğinin yaptığı her işi yapabilir kısaca uzay mühendisliği uçak mühendisliğini de içine alan bir mühendislik dalıdır. İş bulma olasılığı da daha yüksektir..Bence geçme tabi eğer daha vakit geçmemişse.. Maaşlara gelirsek uçak mühendisliği başlangıç 5 6 bin lira olarak biliyorum tabiki tecrübe arttıkça maaş da artıyordur..Ama uzay mühendisliği hakkında maaş olarak bi bilgim yok...

mouthofgothmog

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Makine Mühendisliği
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Youtubede ilgili video bulabilirsin. Erkek bir arkadaş konu hk. Bilgiler veriyordu. Itu uzaydan ucaga gecmisti.

Yukarı Alt