karabük ee mi dokuz eylül bilgisayar bilimleri mi?

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında Batuhan Erbil tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Erbil

Batuhan Erbil MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +3 / 0 / -0
    Üniversite:
    karabük üniversitesi
    karabük üniversitesi ingilizce elektrik elektronik ve dokuz eylül üniversitesi bilgisayar bilimleri bölümüne puanım yetiyor yazılıma,robotiğe,elektriğe ilgim var yani iki bölümü de severek ve kendimi geliştirerek okurum Türkiye şartları göz önüne alındığında sizce hangisinde daha kolay iş bulabilirim daha fazla para kazanabilirim daha fazla yükselip kendimi geliştirebilirim?

2. Deduska

Deduska MB Üyesi

Meslek:
    Developer
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +153 / 1 / -0
    Bu kriterler göz önüne alındığında ilgi alanın bilgisayar değil, elektrik-elektronik m. dir. Yazılım diyerek bilgisayarı gösterebilirsin ama bizim bölüm biraz daha veriler üzerinde mühendislik yapar. EEM ise gömülü sistemlerde mühendislikler yapar. Farklı alanlarda da yaparlar ama senin kriterini baz alarak yorum yapıyorum.

Her iki bölümde de güzel işler bulup, para kazanabilirsin. O konuda sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama çağımız artık diploma çağı değil(diploma önemsiz demiyorum) kastım artık bilgi çağındayız. Sen bilgin kadar değerlisin, iş bulursun ve para kazanırsın işin özeti bu :)

Başarılar.

• Beğen Beğen x 2
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. Rojhatt

Rojhatt MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +5 / 0 / -0
    Bence karabük EEM daha iyi bir tercih olacaktır.Bilgisayar bilimleri şu an pek yaygın değil ülkemizde

• Beğen Beğen x 1
  4. Batuhan Erbil

Batuhan Erbil MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +3 / 0 / -0
    Üniversite:
    karabük üniversitesi
    teşekkür ederim :)