Kendi işimi kurma

Burak Özden

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci/Makine Mühendisliği
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Bu sene makine mühendisliğinden mezun olacağım. Yaşadığım şehre imalat atölyesi açmak istiyorum ama neyin imalatını yapacağıma karar veremiyorum. Fikirlerinizi paylaşır mısınız?

Eyüp ÖCAL

MB Üyesi
Tepkiler
47
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Erciyes Üniversitesi
Hangi sektörde tecrübeliysen o sektöre yönel. Tecrüben yoksa istediğin bir sektör seç o sektörün içinde bir firmada 3-5 sene çalış tecrübelen işi öğren yoksa tecrübesiz açarsan çok sıkıntı çekersin.

Leylim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
mühendis
Üniv
atatürk
yeni mezun birinin toy olacağını düşünüyorum böyle bir işe kalkışmak için ama kendine güveniyorsan o ayrı tabi

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Bu sene makine mühendisliğinden mezun olacağım. Yaşadığım şehre imalat atölyesi açmak istiyorum ama neyin imalatını yapacağıma karar veremiyorum. Fikirlerinizi paylaşır mısınız?
Popüler olan konuları araştırıp bakmak lazım. Eğer sermanyen varsa güzel bir girişim olur.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Arkadaşlara katılıyorum ilgi alanın olan bir sektörde öncesinde çalışarak konu hakkında uzmanlaşıp iş kurmak daha faydalı olacaktır. En basitinden yapmak istediğin işte hangi makinelerin kullanıldığı ve makinelerin nasıl kullanıldığına aşina olmalısınız. Eğer alacağınız makine sektör tekelini elinde bulunduran bir firma tarafından sağlanmıyorsa hangi makinenin fiyat performans açısından sizleri tatmin edeceğini bilmeniz lazım. Bunlar ilk akla gelenler sonrasında daha farklı durumlarla karşılaşmanız mümkün. Bu nedenle öncelik uzmanlık olmalı.

Yukarı Alt