kıyıcı makina hakkında yardım

yusufc

Çiftçi-Farmer
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Çiftçi
Üniv
yok
herkeze merhaba arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak elimizde mevcut olan bi mısır slaj makinamız var fakat diğer modellere nazaran daha fazla güç gereksinimi var performansı düşük seviyede fabrikanın sitesine bakarsak gerek min. güç 100hp çalışma kapasitesi 50ton/saat olarak yazıyor genel olarak. biz 110 hp güç ile (makinaya ulaşan kaç bilmiyorum) saatte en fazla taş çatlasın 25ton anca yapabiliyoruz ki baya bi mazot düşmanı bi iş. ve diğer problemlerden biriside çok bilya dağıtıyor normal yuvarlak bilya mevcut içinde bunların yerine silindirik - mezura-makaralı rulman kullanabilirmiyiz birkaç katalog inceledim eksenel yüklere bilyalı rulman kadar dayanıklı olmadığı sonucuna vardım balans oluyor illaki onuda göz önünde bulunduralım. bu makinanın(sıra bağımsız mısır slaj makinası) internetten herhangi bi veri bulamadım animasyon blueprint tarzında bugün instagram sayfasında gördüğüm tersine mühendislikprogramıyla bu makinayı inceleyebilmek taramak optimize yada modifiye tasarım yapmak mümkünmüdür? noktalama işaretlerinde veya yazım hatalarım varsa k. bakmayın telefondan şarjım bitmek üzereyken oluşturuyorum konu. Teşekkür ederim

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
herkeze merhaba arkadaşlar sizlere birkaç sorum olacak elimizde mevcut olan bi mısır slaj makinamız var fakat diğer modellere nazaran daha fazla güç gereksinimi var performansı düşük seviyede fabrikanın sitesine bakarsak gerek min. güç 100hp çalışma kapasitesi 50ton/saat olarak yazıyor genel olarak. biz 110 hp güç ile (makinaya ulaşan kaç bilmiyorum) saatte en fazla taş çatlasın 25ton anca yapabiliyoruz ki baya bi mazot düşmanı bi iş. ve diğer problemlerden biriside çok bilya dağıtıyor normal yuvarlak bilya mevcut içinde bunların yerine silindirik - mezura-makaralı rulman kullanabilirmiyiz birkaç katalog inceledim eksenel yüklere bilyalı rulman kadar dayanıklı olmadığı sonucuna vardım balans oluyor illaki onuda göz önünde bulunduralım. bu makinanın(sıra bağımsız mısır slaj makinası) internetten herhangi bi veri bulamadım animasyon blueprint tarzında bugün instagram sayfasında gördüğüm tersine mühendislikprogramıyla bu makinayı inceleyebilmek taramak optimize yada modifiye tasarım yapmak mümkünmüdür? noktalama işaretlerinde veya yazım hatalarım varsa k. bakmayın telefondan şarjım bitmek üzereyken oluşturuyorum konu. Teşekkür ederim
merhaba sabit bilyali düz rulmanin yerine, silindirik rulman kullanabilirsiniz. Silindirik rumanlar vibrasylon olan yerlerde kullanim icin uygundur, buradak dikkat edilmesi gereken rulmanin boyutlari ve maksimum hizidir. Gider sorununuz olan güç tüketimi / iş orani icin ise simdilik bir sey soyleyemem makineyi incelemek gerek. Bu işi ticari olarak yapıyorsaniz ve gercekten yardıma ihtiyacınız var ise; makineyi yerinde incelemem icin ulasim masraflarimi karsilamaniz halinde size fiilen yardımcı olabilirim.
Saygılarımla.

Konu sahibi
Konu sahibi
yusufc

yusufc

Çiftçi-Farmer
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Çiftçi
Üniv
yok
anladım teşekkür ederim peki bu tersine mühendislik programı hakkındaki düşünceniz nedir. yakıt verim oranı traktör ile de alakalı olabilir onuda söküp bakmak lazım aslında

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
anladım teşekkür ederim peki bu tersine mühendislik programı hakkındaki düşünceniz nedir. yakıt verim oranı traktör ile de alakalı olabilir onuda söküp bakmak lazım aslında
program islevsel oldukca ama onu kullanmak icin cihazi da cizmek gerek, program olarak dile getirdigin programi solidworks veya ansys olarak algılıyorum.

Konu sahibi
Konu sahibi
yusufc

yusufc

Çiftçi-Farmer
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Çiftçi
Üniv
yok
peki teşekkür ederim. bende o şekilde düşünmüştüm ilk önce pragrama aktarıp sonra değişiklik yapıp simule etmek fakat düşününce o programı kaldıracak pc lazım 3 binliralık pcler chrome u kasıyor en az 5binlik olması lazım öğrenmek lazım o biraz uzun. desiğiniz gibi ayno ölçüde veya yakın olan makaralı rulmanla değişim yapmak şart

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
O is bahsettiğiniz kadar dolay değil malasef :D

Yukarı Alt