Kombi Parçaları Çizip Dosyama Ekleyecegim Ama Yazı Olarak Ne Yazabilirim

Melis Ars

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
Makine Resim ve Konstrüksiyon Öğrencisi
Arkadaslar Makine Resim Mezunuyum. Staj Yeri Bulamadığım İçin En Son Doğalgaz İşi Yapan Bi Firmada Çalışmaya Başladım. Staj Dosyamı Hazırlıyorum. Kombi Parçaları Çizip Dosyama Ekleyecegim Ama Yazı Olarak Ne Yazabilirim ? İki Alan Arasında Nasıl Bi Bağlantı Kurabilirim ? Parçalar Yurt Dışındaki Firmada Hazırlanıp Geliyor Bu Yüzden Üretimde Ne Nasıl Oluyor Bilemiyorum. Fikri Olan Yardımcı Olabilir Mi ?

Furkan Bayram

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
69
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
İnternetten hazır staj dosyalarını aratırsan bir faydası olur diye düşünüyorum.

Konu sahibi
Konu sahibi
Melis Ars

Melis Ars

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
Makine Resim ve Konstrüksiyon Öğrencisi
Baktım fakat ya makina üzerine yada dogalgaz üzerine dosya mevcut. Makina okuyup dogalgaz üretim alanında calısan biri varsa bilgi verebilir diye düsündüm. İkisiyle baglantı kurabilmek lazım

Furkan Gümüş

Makine Yüksek Mühendisi
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
213
Meslek
Makine Yüksek Mühendisi
Üniv
KTÜ, Marmara Üniversitesi
Bölümünüz teknik resim ve montaj çizimleri ağırlıkta olduğu için konu hakkında detaylı bir anlatım beklendiğini sanmıyorum. Türkiye'de çoğu firma zaten ordan burdan toplayıp montajlıyor bunu da arge yapıyoruz diye anlatıyorlar. Boyutları değiştirip uyarlamayı arge işi sananlar var hala, bu yüzden fazla endişelenmeyin. Çizdiğiniz parçaların ne olduğunu, ne işe yaradığını yazsanız bence yeterli olacaktır.

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Facebook sayfasından verilen cevaplar;

Özkan Ezgin: Çizecegin parçaları bulup isimlerini buraya yazarsan eğer ;
Parçaların ne ise yaradığını hakkında bilgi verebiliriz

Emre Söyer: zaten isletmede her kullandigin parcayi uretmezsin ama onlari montajdaki konumlarini kullanarak bahsedebilirsin.

Nuri Bilek: Kanımca makina resim mezunuysan çalışabileceğin en kötü alanı seçmişsin. Doğalgaz taahhüt.!! Yabancı dil desteği ile bence da çok daha iyi sektörlerde olmalısınız. Ama sadece staj için ise gerçekten kombi parçası çizmek ve onu o firmanın faaliyeti ile ilişkilendirmek çok zor, biraz zorlama olacak.

Vedat Çetin: kayabürlör gaz hava karıştıran bölümüne denir üstünde yanan gazın ısısını suya aktaran eşengör vardır bü bölmün geneline çehennemlik de denir en üste hava fanı vardır alta su ponpası ve mono fazlı ise tek eşenşör içiçe geciktir tirifazlı ise birtane daha sudan suya eşenşör vardır ve her markaya ya görede bolca emliyet

Emrah Altun: Termodinamik kombi izmirde ve tamamen yerli üretim ben fabrikalarını gördüm iletişime geçerse sana yardımcı olurlar mutlaka

Nadir Öztürk: ÇOK LUZUMSUZ BİR CÜMLE OLACAK AMA HENÜZ BURDA ÜRETİMİ DAHİ OLMAYAN BİR İŞ İÇİN OKUYORSUN VE BAŞARILI BİRİ OLABİLECEĞİN BİR İŞ YERİN BİLE OLMAYACAK BENCE ELİN GAVUR MEMLEKETİNDE ÇALIŞMAN DAHA GÜZEL OLURDU. ACINACAK SİSTEM VE SİSTEME KÖLE YAPMAYA ÇALIŞAN BİR SİYASETİMİZ VARDI.

Caner Tevfik Meral: Ben makine tekniker mezunuyum ilk önce staj dosyasına firmanın tarihçesini yazacaksın sonra montaj çizimi varsa dosyana çiz en sonada varsa fotograf çekerek dosyana ilave et ve altına detaylı bilgi yazarak staj dosyasını teslim et ben böyle yaptım

Vedat Öztürk: Doğal gazın özelliklerini bululunu avantajlarını yaz. Ve doğal gaz projesi Çiz çizerken nelere dikkat ettin neyi baz aldın nasıl çizdin boru çapı hesabı koy radyatör özelliklerini yaz hanği tür radyatör falan filan ve radyatör uzunluk hesabı filan koy yazacak çok şey var

Erdal Yıldırım: Internetten kombi sensei ve teferuatlari parca ve girevleri mevcut..

Efe Hamit Toprak: Bence bulundugun firmanın mühendisleriyle görüş . Dogalgaz sadece kombiden ibaret degil işleyen bir fabrika tesisatını ısıtma sogutma kurulumu ve işleyişini anlatabilirsin

Kaan Yıldız: Not: Biraz alakasız bir yorum. Yüksek şart. Bosch, BMW, Boston Dynamics vs kariyer ilanlarında kaliteli işlere M.S ve PhD mezunu arıyor. Yüksek yapın ülkeye lazım. Yükseği sadece üniversite profluğu olarak görmeyin

Onur Demir: Parçaları tanımlayabilirsin . Özelliklerini kullanım amacını falan

Yukarı Alt