Laptop toplama

Mlkmnd

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Mersin Üniversitesi
Arkadaşlar merhaba, Makine mühendisiyim ve bildiğiniz gibi CAD, Analiz programlari kullaniyoruz. Kullandigim bilgisayar ekran karti sorunu yuzunden bazen kapaniyor ve acilmiyor. Anakart degismesi gerekli ancak pc uretimi durduruldugu icin parcasini bulamadim. Autocad vb programlari kaldirabilecek bir bilgisayar almak istiyorum ancak laptopta da toplama yapildigini ve Toplama bilgisayarin performansinin daha iyi oldugunu duydum. Bu konuda bilgisi olan ve yardimci olabilecek birileri var mi?

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Merhaba, monster iyidir bakabilirsiniz. Arkadaşım memnun, inceleyin isterseniz. Ekran kartı da gayet iyi. Çizimler konusunda tatmin eder diye düşünüyorum.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Mlkmnd

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Mersin Üniversitesi
Monster pc leri biliyorum. Masaustu toplama yapar gibi laptopta da toplama yapabilir miyim once bunu arastirmak istedim. Kendi bilgisayarimdan bazi parcalari kullanmak istiyorum. Daha az maliyetli hale getirmek icin

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Monster pc leri biliyorum. Masaustu toplama yapar gibi laptopta da toplama yapabilir miyim once bunu arastirmak istedim. Kendi bilgisayarimdan bazi parcalari kullanmak istiyorum. Daha az maliyetli hale getirmek icin
Evet şimdi anladım, dediğiniz şekilde bilgim yok maalesef.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Elbette yapabilirsiniz ancak öncesinde çok fazla araştırma yapmanız gerekmekte. Öncelikle kendinize bir kasa seçmeniz lazım hangi markanın kasasını kullanacaksınız. Firmaların kendine ait kart tasarımları var. Buna bağlı olarak sizin aldığınız kasaya uygun bir anakart bulmanız gerekiyor. Dizüstü bilgisayarlarda ekran kartı anakarta gömülü olduğundan alacağınız anakart çok ucuz olmayacaktır. Tabi ki bir de ram var aldığınız anakartın sürümüne uygun birde ram almanız gerekecek. Harddiskin sorun olacağını sanmıyorum ama çift harddisk kullanmanızı tavsiye ederim sistem dosyaları için ssd verileri saklamak için normal hdd harddisk olursa bilgisayarınız çok daha hızlı olacaktır.

Uzun lafın kısası bana sorarsanız kendinizin toplayacağınız ürün neredeyse aynı paraya denk üşecek ve büyük olasılıkla garanti ile ilgili sorunlar yaşayacaksınız. Bana sorarsanız en ideal marka ve modelini belirleyerek en ideal fiyata almak çok daha makul gibi geliyor.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Mlkmnd

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Mersin Üniversitesi
Garanti sorun hakl8siniz ancak elimdeki pc iyi durumda. Onu degerlendirmek istedim. Verdiginiz bilgiler ve oneriler icin teeekkur ederim

Mustafagldren

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Atatürk Üniversitesi
toplama pcde monster tartışmasız bir numara

Yukarı Alt