Laz müteahit için basit japon statik kitabı yazmak

Konu, 'Genel Konular ve Sorular' kısmında Mustafa Umut Sarac tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa Umut Sarac

Mustafa Umut Sarac MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Ankara Üniversitesi
    Ben bir arkeoloğum ve sanat tarihinede yakın olduğumdan mimari stilleri iyi araştırdım. Televizyonda 3 yıldır NHK Japan seyrediyorum, Türkçe televizyon izlemeyeli yıllar oldu.

Şimdi japonya da yer dar ve pahalı , aynı istanbul da olduğu gibi , biz dede gecekondular , kaçak binalar bir kaç katlı , japonya dada evlerin % 95 i bir kaç katlı

onların evleri 9 şiddetinde çatlamıyor , biz de öyle deprem olsa milyonlar ölür

ben dedim ki , bir kitap yaz , hesabı kitabı ilk okul kitabı gibi koy , adam japon standartlarında ev yapmayı öğrensin .

bu statik işi autocad de oluyor ama ben ya autolisp için bir japon statik programı yapmak yada basit bir hesap kitap kitabı yazmak istiyorum , bilgisayar programı bugün var , yarın yok , bu iş kitaba dökülmeli

olur mu ? olabilir mi ? bu iş hesap makinesiyle olur mu ? böyle bir şey için kayan cetvel var mı ?

2. denizgezmiş

denizgezmiş MB Üyesi

Meslek:
    Yazılım Mühendisi
    En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +4 / 1 / -0
    Düşüncen çok güzel olur bu iş yapmanı öneririm.

3. Emir Kalyoncuoğlu

Emir Kalyoncuoğlu Özel Üye

Meslek:
    Makine Mühendisi
    En İyi Cevap:
    3
    Değerlendiriler:
    +57 / 1 / -0
    Üniversite:
    Yıldız Teknik Üniversitesi
    Kitap kesinlikle yazabilirsin, sonuç olarak o programlarda belirli formülleri esas alarak hesaplama yapıyor.