Lenovo Laptop Problemi

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Herkese merhaba arkadaşlar,

Lenovo Thinkpad w530 workstation kullanıyorum uzun süredir. Fakat aniden videodaki gibi bir durum ile karşılaştım ve maalesef laptop açılmıyor. Benzer durum ile karşılaşmış olan veya PC konusunda uzman olan üyelerimizden yardım talep ediyorum.

Dosyalar

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Merhaba geçmiş olsun.

1. Pili tamamen söküp dener misin? (bence sorun güçte. Bastığınız butonun ışığıda hiç yanmıyor. Piller iflas etmiş olabilir)
  2. Ram'de sıkıntı olabilir. Söküp açmayı dener misin? (Ekranda bir gelip gitme olursa demekki sorun ramda)

Konu sahibi
Konu sahibi
Mücahit Arslan

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Merhaba Oğuzhan hocam. Cevabın için teşekkür ederim. Pili söktüm denedim, sonuç aynı. RAM leri söktüm geri taktım herhangi bir değişiklik olmadı maalesef.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Pili tamamen söküp dener misin? (bence sorun güçte. Bastığınız butonun ışığıda hiç yanmıyor. Piller iflas etmiş olabilir)
Büyük ihtimal pil ölmüş de olabilir veya şarj kablosu da bozuk olabilir. Şarj kablosunu başka bir pc de dener misiniz?

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Merhaba bios yazılımı donmus olabilir. Bios reset icap eder. Öncelikle; bataryayi cikaralim, sarjdan kabloyu çekelim. Daha sonra 30 35 saniye boyunca acma tuşuna basılı tutalim. 2 saat kadar bekleyelim. 2 saat sonunda tekrar acma kapama tusuna 30 sn basili tutalim. Ardından bataryayi v.s. takip acmayi deneylim. Bu 1. yöntem çalışmazsa. Ayni islemi pc'nin icindeki bios pilini cikararak deneyelim. Kuvvele muhtemel duzelecektir. Düzelmezse buradan bilgi verirseniz baska yontemler onerebilirim.

Yukarı Alt