Lise Tercihi Hakkında Yardımınızı Rica ediyorum

Dvorlox

MB Üyesi
Tepkiler
1
Merhabalar. Benim liseye başlayacak olan kardeşim var. Meslek lisesi düşünüyor. Ama bolum konusunda makine bolumune daha ılımlı bakıyorum. Makina mekatronik gibi. İleriki yıllarda kendi tercihine bağlı olarak makina mekatronik muh. İçin yonlendırmeyı düşünüyorum. Bu bolumu dusunmemızın amacı sanayılesme üreyim istihdam olarak daha on planda olduğunu düşünüyorum. Ama tabı kı sızlerınde bolum olarak olumlu olumsuz tecrübelerine veya başka bolum hakkında yonlendirmelerinize açığım. Şimdiden teskkurler

y.kucukk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba. Liseyi yeni bitirmiş ve tercih yapmak üzere olan birisi olarak size tavsiyem Biyomedikal bölümünü düşünmesi. MTOK çıkışlı olunca ek puan geliyor ve iyi üniversitelerde eğitim görme imkanı artıyor. Buna ek olarak Biyomedikal Mühendisliği için yaptığım araştırmalarım doğrultusunda söyleyecek olursam. Tıbbi cihazlarla çok fazla içli dışlı ve tıp sağlık sektörü her gün gelişiyor ve genişliyor. Bu da doğal olarak iş bulma imkanını arttırıyor.

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Mekatronik olarak düşünüyorsanız kesinlikle kardeşinizi elektrik elektronik bölümüne yazdırmalısınız ben mekatronik mühendisliği okuyorum ve ders içeriğinde ağırlıklı olarak elektrik elektronik bilgileri içermekte mekanik kısımda var anca elektrik elektronik çok daha ağır basmakta şu şekilde ifade edebilirim %60 elektrik elektronik %30 makine %10 yazılım

Yukarı Alt