LYS sıralama

Gurkan1126

MB Üyesi
Tepkiler
0
arkadaşlar merhaba benim istediğim mühendislik bölümü sıralaması 160 bin küsürde benim ygs sıralamam 400 bin küsür de tüm puan türlerinde benim sorum şu mf4 de 100 bin sıralama yapsam istediğim bölüme girme olasılığım nedir yani kontenjan az 15 kişi felan

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Düşük bir şans kardeşim. Fakat kesinlikle olmaz diye bir şey de yok. Elinden gelenin en iyisini yapacaksın. Sınavdan çıktıktan sonra iyi de geçse kötü de geçse vicdanın rahat olacak. Bundan gerisi de kısmet. Tercihlerini isteklerin doğrultusunda ve mantık çerçevesi içinde yapacak ve sonucu bekleyeceksin. Sıralamanı mümkün olduğunca yukarı çekmeye çalış. Sıralamanı düşüren problemli nokta/konulara odaklan. Çözüm üzerine bir hayat felsefen olsun. Kısmet olur da mühendis olursan insanların seni tercih etmesinin en temel sebebi bu olacak. İnsanlığa çok bilen problemli mühendisler değil, bilgi sahibi çözüm odaklı mühendis lazım. Hakkında hayırlısı olsun.

Konu sahibi
Konu sahibi
G

Gurkan1126

MB Üyesi
Tepkiler
0
Düşük bir şans kardeşim. Fakat kesinlikle olmaz diye bir şey de yok. Elinden gelenin en iyisini yapacaksın. Sınavdan çıktıktan sonra iyi de geçse kötü de geçse vicdanın rahat olacak. Bundan gerisi de kısmet. Tercihlerini isteklerin doğrultusunda ve mantık çerçevesi içinde yapacak ve sonucu bekleyeceksin. Sıralamanı mümkün olduğunca yukarı çekmeye çalış. Sıralamanı düşüren problemli nokta/konulara odaklan. Çözüm üzerine bir hayat felsefen olsun. Kısmet olur da mühendis olursan insanların seni tercih etmesinin en temel sebebi bu olacak. İnsanlığa çok bilen problemli mühendisler değil, bilgi sahibi çözüm odaklı mühendis lazım. Hakkında hayırlısı olsun.
Ben geımetride zorlanıyorum onu yapmamayı düşünüyorum diğerlerinde o kadar sıkıntım yok

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Bir yerlerde bir takım sıkıntı var ki sıralama 400bin civarında. Tüm problemleri sıkı bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Gözden kaçan hiç bir nokta kalmamalı LYS'ye kadar.

Konu sahibi
Konu sahibi
G

Gurkan1126

MB Üyesi
Tepkiler
0
Bir yerlerde bir takım sıkıntı var ki sıralama 400bin civarında. Tüm problemleri sıkı bir şekilde analiz etmek gerekiyor. Gözden kaçan hiç bir nokta kalmamalı LYS'ye kadar.
Yorumun için teşekkür ederim dediklerini dikkate alıcam çık sıkı çalışıyorum zaten bu aralar ki lys ygsden daha kolay gibi

Yukarı Alt