Makina mühendisliğinde sonra yüksek lisans

Anukak

MB Üyesi
Tepkiler
1
Makina Mühendisliği okuduktan sonra elektrikte yüksek lisans yapabilir miyiz?

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Makina Mühendisliği okuduktan sonra elektrikte yüksek lisans yapabilir miyiz?
Konu hakkında bilgim yok ama eğer yan dalı elektrik yaparsanız olabilir.

Üni başlarken her öğrenci yapacağım der ama bölüme başlayınca "bi bitsede gitsek" havası olur :D

Gomf

MB Üyesi
Tepkiler
1
Merhabalar bende makıne muhendıslıgı ıstıyorum da aslında puanım tutuyor ama yazılım konusunda da ilgiliyim bilgisayarı da seviyorum sizce ne yapmalıyım bı turlu karar veremıyorum yazılım da puanım tutmuyor bılgısayar muhendıslıgınde bazı unıversıtelerde tutuyor fakat makıne muhendıslıgınde ktü de tutuyor teknık unıverıste olması acısından bana cok sey katacagını dusunuyorum cok kararsız kaldım ne yapmalıyım

james lea

MB Üyesi
Tepkiler
10
kardesim okudugum yorumlara gore makinada cok mezun var.yani isin zor ben olsam bilgisayar yada eem yi secerim.kusura bakma makinaya biraz kotu yorum yaptigim icin.internetten biraz bak.bende yazmayi dusunuyordum sonradan vazgectim.

Gomf

MB Üyesi
Tepkiler
1
Kardeşım her muhendıslıkte çok mezun var açıkçası ktu de falan eem tutmuyo bılgısayar belkı tutar bı sansı var ama makıne tutuyo baska da teknık olmayan unıversıteye gıtmek ıstemıyorum ne yapsam ya

james lea

MB Üyesi
Tepkiler
10
turkiyede muhendislere yeterli deger verilmiyor okudugum yorumlara gore.yanlisim varsa duzeltin.en iyisi kendini gelistirmeye bak birde sececen muhendislikte kendini gelistirdiginde sana artisi olacak mi?tabi en başta mesleği sev.

bu arada bende muhendis olacam.

okuyacam :)

Son düzenleme:
Konu sahibi
Konu sahibi
A

Anukak

MB Üyesi
Tepkiler
1
Kardeşım her muhendıslıkte çok mezun var açıkçası ktu de falan eem tutmuyo bılgısayar belkı tutar bı sansı var ama makıne tutuyo baska da teknık olmayan unıversıteye gıtmek ıstemıyorum ne yapsam ya
Teknik Üniversiteside okumak daha iyi bi de üniversitelere bakarken nerde kendini daha iyi geliştirebilirsin ona bak teknoparkı olan üniversitelere de bak derin Çukurova gibi teknoparktaki şirketlerle iş yapabilirsin orada isteğin bir projeyi gerçekleştirmek biraz daha iyi olabilir benim düşüncem o yönde tabi

james lea

MB Üyesi
Tepkiler
10
Teknik Üniversiteside okumak daha iyi bi de üniversitelere bakarken nerde kendini daha iyi geliştirebilirsin ona bak teknoparkı olan üniversitelere de bak derin Çukurova gibi teknoparktaki şirketlerle iş yapabilirsin orada isteğin bir projeyi gerçekleştirmek biraz daha iyi olabilir benim düşüncem o yönde tabi
ege,dokuz eylül ve ızmir yüksek teknoloji üniversiteleri nasıl

Yukarı Alt