Makine Mühendisi Kendini Nasıl Geliştirir

Furkan FİDANOĞLU

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Bursa Uludağ Üniversitesi
Ben furkan . Makine muhendisligi ogrencisiyim . Hazirlik egitimini tamamladim ve bu sene 1. Sınıfa baslayacagim. Ve tabiki çoğunlulta oldugu gibi benimde kendimi yabanci dilde , muhendislik icin gerekli olan programlarda ve bunlar gibi ilerde faydasini gorebilecegim bircok alanda kendimi gelistirmek istiyorum. Ama nasil bir yol izlemem ve neye ne kadar önem vermem konusunda pek bir fikrim yok . Bu baslik altina bu konuda deneyimli ve konu hakkinda faydali bilgileri olan arkadaslatin onerilerini bekliyorum . Herkese teşekkürler

Y. Hocaoğlu

İnstagram: yavuz_hocaoglu_
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Proses Tasarım Mühendisi
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
Üretim sahalarında olacaksan önce yalın üretimi öğrenmeni şiddetle tavsiye ederim.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Schaum fizik kitabını alacaksin her kelimeyi okuyarak anlayarak bitireceksin. Gerisi kendiliğinden gelir.

zumruduanka

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci(Makine Mühendisliği)
Üniv
Karabük Üniversitesi
Schaum fizik kitabını alacaksin her kelimeyi okuyarak anlayarak bitireceksin. Gerisi kendiliğinden gelir.
abi bende bu sene %100 makineye(KBU) başlayacağım derslerde İngilizce konusunu ciddiye alıyorlar mı ? bide tavsiyen var mı ?

birx

MB Üyesi
Tepkiler
40
Meslek
Makine Müh.
Üniv
BU
okulunun sitesine gir ders içeriklerinde önerilen kitaplar mutlaka vardır.
öneri istiyorsan Serway Fizik 1 ve 2 + Mustafa Balcı Genel Matematik 1 kitaplarıyla başlayabilirsin.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
abi bende bu sene %100 makineye(KBU) başlayacağım derslerde İngilizce konusunu ciddiye alıyorlar mı ? bide tavsiyen var mı ?
Karabuk iyidir kimi hocalar sadece ingilizce konusuyor kimileri konuşmuyor, hocanin insiyatifinde. Ayni fizik kitabina cok iyi calismani tavsiye ederim.

rmznmlkc44

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
makine mühendisi
Üniv
harran
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Mekanik tesisat çizimi anlamında aradığınız bilgilere bu adresten ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Yukarı Alt