Makine Mühendisliği İş Olanakları

MustafaCyr

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Üniv
Erciyes Üniversitesi
Öncelikle Merhaba , ben bu yıl Erciyes Üniversitesi / Makine Mühendisliği'ni kazandım bölüm %30 İngilizce okuyacağım ama makine muh'nin iş alanları hakkında yardımcı olabilecek birileri arıyorum ( örneğin insaat sektörü daha iyi ) şimdiden teşekkürler

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Merhabalar.
Makina TR'de cok tutulan bir dal.
Cogu bransta is bulabilirsin.

Sana tavsiyem ingilizceni cok iyi bir seviyeye getir.

Konu sahibi
Konu sahibi
MustafaCyr

MustafaCyr

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Üniv
Erciyes Üniversitesi
Anladım , Teşekkür ederim

Tepkiler
23
Üniv
İTÜ
Öncelikle Merhaba , ben bu yıl Erciyes Üniversitesi / Makine Mühendisliği'ni kazandım bölüm %30 İngilizce okuyacağım ama makine muh'nin iş alanları hakkında yardımcı olabilecek birileri arıyorum ( örneğin insaat sektörü daha iyi ) şimdiden teşekkürler

Öncelikle tebrik ederim

Alan gerçekten çok geniş ve konuları da çeşitli. Sana şimdi inşaat yada üretim yada enerji alanları daha iyi dersek yanlış olur. Senin aradığın önceliğe göre seveceğin türe göre değişir .

Para mı, az çalışayım çarkı döndüreyim mi, ülke çapında az bilinen emek verilen ve sonucunda çok değer gören bir şey mi, yurt dışı ağırlıklı mı, yöneticilik üzerine mi, yoksa mekanik yağ ile iç içe mi.... yani alan bu konuda zengin

Şahsen şu 4 yılın daha başındasın hangi alandan ziyade hangi derslere yoğunluk vereceğini söyleyeyim daha efektif olur.

Mekatronik ile alakalı derslere katıl gerekirse ek ders falan, plc ve yazılım derslerine özellikle autocad e önem ver.
Başta kesinlikle ingilizce şart. Hem iyi kazanç için hemde gelişme için kesinlikle bunu yap. 2-3-4. sınıflarda pek zamanın olmaz ne kadar erken bitirsen o kadar iyidir

Umarım yararlı olur

Konu sahibi
Konu sahibi
MustafaCyr

MustafaCyr

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Üniv
Erciyes Üniversitesi
Teşekkür ederim , düşüncelerinizi göz önünde bulunduracağım

mechanic96

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
makine mühendisliği
Üniv
fırat üniversitesi
bende makine 2. sınıf öğrencisiyim benimde derslerim %30 ingilizce hazırlık sınıfını geçtikten sonra okulun belirlediği ingilizce derslere çok önem vermelisin ve İngilizceye çok önem vermelisin bölüme de tam olarak başladığında çizim derslerine ve yazılım programları derslerine önem vermelisin şimdiden kolay gelsin

Yukarı Alt