makine mühendisliği okul farkı

Ahmed Receb

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
Üniv
Lise
Merhabalar abilerim ablalarım ben sakarya üniversitesi makine mühendisliği düşünüyorum ama çıkınca da savunma sanayide çalışmak çok istiyorum maaş dert etmiyorum karnım doysun yeterli yeter ki boş bir insan olrak mezun olmayayım yani kendimi geliştireceğime inanıyorum ama kaç kişiyle konuştuysam itü odtü olmassa kombi satarsın devre yaparsın vs şeyler duyuyorum okul beni ne kadar geri atar geliştirsem kendimi giremez miyim? Bir sorum daha olacak sizce makine mühendisliği okuyacak bir öğrencide ne gibi özelllikler bulunmalı ? cevaplarınız benim için değerli şimdiden teşekkür ederim.

batuhann3838

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
öğrenci
Üniv
yıldız teknik üni
Dostum okul tabi ki önemlidir sektörde özellikle savunma sanayisinde ancak klişe olarak herşey sende biter. Gider adam akıllı dil öğrenirsin, yazılımla alakalı kendini geliştirirsin ondan sonrası zaten gelir.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

Ahmed Receb

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
Üniv
Lise
teşekkür ederim hocam peki hazırlık okumalı mıyım sizce tek başıma hallederim dedim 1.sınıfta ama çoğu kişi akademik ingilizce farklı olur dedi ne dersiniz okumalı mıyım?

Engineer1

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yok
Ben oku derim. En azından dinlenme şansın var. Benim arkadaşım hazırlığı geçmişti şimdilerde keşke okusaydım diyor

batuhann3838

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
öğrenci
Üniv
yıldız teknik üni
teşekkür ederim hocam peki hazırlık okumalı mıyım sizce tek başıma hallederim dedim 1.sınıfta ama çoğu kişi akademik ingilizce farklı olur dedi ne dersiniz okumalı mıyım?
okuduğun okulun hazırlığına bağlı hocam.Hiç inglizcen yoksa düşünmeden oku zaten ama çoğu okulun hazırlığı ,sınavı geçme üzerine oluyor dolayısıyla çoğu öğrenci önemsemiyor son sınavda geçeriz diye. Bence zaman kaybı gözüyle bakma hazırlığa ,en kötü ortama adapte olursun.

Yukarı Alt