Malzeme Mühendisliği

fka

MB Üyesi
Tepkiler
0
Bir sürü muhendislik var forumda fakat malzeme muhendisiğini görmemek üzdü açıkçası

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Yakın zamanda eklenecek Teşekkür ederiz.

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Bende Metalurji Ve Malzeme Mühendisliğinin eklenmesini rica etmiştim ki zaten odamızın adı bile Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği olarak değişti tek bir konu altında toplanmasının mantıklı olacağını düşünüyorum. Konu açılsa da güzel paylaşımlarda bulunsak

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Bende Metalurji Ve Malzeme Mühendisliğinin eklenmesini rica etmiştim ki zaten odamızın adı bile Metalurji Ve Malzeme Mühendisliği olarak değişti tek bir konu altında toplanmasının mantıklı olacağını düşünüyorum. Konu açılsa da güzel paylaşımlarda bulunsak

Merhabalar, kategoriyi oluşturduk. Alt başlıkları bu konu altından belirtirseniz kategorinin altına açabiliriz. Şu anlık sadece Genel Konular ve Sorular diye bir bir ana başlık oluşturduk.

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Merhabalar, kategoriyi oluşturduk. Alt başlıkları bu konu altından belirtirseniz kategorinin altına açabiliriz. Şu anlık sadece Genel Konular ve Sorular diye bir bir ana başlık oluşturduk.
Bitirme projem dolayısı ile aktif olamadım kusura bakmayın. İsterseniz öncelikle not paylaşımı veya dersler diye bir bölüm açalım herkes paylaşımlarda bulunsun diye. sektörü geniş ve çalışma konuları geniş bir bölüm olduğu için konulara ayırırsak iyi olur diye düşünüyorum. Demir-çelik , demir dışı , seramik , polimer gibi konular açarsak bilgiye ulaşma anlamında faydalı olabilir şimdilik düşüncelerim bunlar saygılar

beste özkan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
metalurji ve malzeme mühendisliği
Üniv
Karabük Üniversitesi
merhaba Karabük üniversitesinde metalürji ve malzeme mühendisliği okuyorum fakat düşünüyorum gerçekten muhendıslık daha ıyı unıversıtelerde mi okunmalı gerçekten yani işe alırken bunun yüzünden eksilerimiz olur mu ? kalıplaşmış bazı seyler var hani iyi üniversite ve mühendislik diye bunun hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
merhaba Karabük üniversitesinde metalürji ve malzeme mühendisliği okuyorum fakat düşünüyorum gerçekten muhendıslık daha ıyı unıversıtelerde mi okunmalı gerçekten yani işe alırken bunun yüzünden eksilerimiz olur mu ? kalıplaşmış bazı seyler var hani iyi üniversite ve mühendislik diye bunun hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Yeni konu açınız demiştim aslında :)

Kendi fikirlerim şu yönde. Bence çok fazla eksisi olmaz. Önemli olan kendinizi nasıl geliştirdiniz, neler öğrendiniz, becerileriniz nelerdir, hangi programlara hakimsiniz, varsa yaptığınız, geliştirdiğiniz projeler, aldığınız eğitimler, staj yaptığınız kurum vs gibi etkenler önemlidir.

Tabi ki iyi bir üniversitede (odü, ktü, ytü ... ) eğitim olanakları ve yarışma alanları daha fazladır. Daha fazla seminer ve daha fazla etkinlikler düzenlenir. İmkanınız var ise iyi bir üniversitede okumalısınız. Ama artık kazandı iseniz oradan da devam edebilirsiniz. Günümüzde internette her türlü kaynak bulmak mümkün.

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
Üniversite etiketi ilk işe girerken artı sağlayabilir. Ancak sadece artı sağlayabilir diyorum kesin sağlar demiyorum çünkü çevremde iki türlü örnek mevcut. İyi okullardan mezun olup istediği işi bulamayanlar veya adı geçen okullar dışında okullardan mezun olup çok iyi yerlere gelenler. O nedenle gerçekten kişinin kendini geliştirmesinin ve amacının okulu bitirmek değil mesleğini anlayarak, temellerini öğrenerek mezun olması gerektiğini düşünüyorum. Gerisi gelecektir.

Yukarı Alt