Marmara Üniversitesi - Teknoloji Fakültesi Hakkında Yorumlar

Konu, 'Marmara Üniversitesi' kısmında AlperC8 tarafından paylaşıldı.

1. AlperC8

AlperC8 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    İyi günler,gelecek dönem marmara üni. teknoloji fakültesinde okuyan bir öğrenci olabilirim fakat bir sorun var marmara üniversitesi teknoloji fakültesi bölümlerinde hazırlık var mı bilmiyorum bilen biri cevaplarsa çok sevinirim(mtok değil)

2. Kepchup

Kepchup Özel Üye

En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +41 / 0 / -1
    Üniversite:
    Marmara üniversitesi
    MTOK kontejanı ile girenler intibak programından sorumlu olurlar. Bu programı geçmenin iki yolu vardır: 1) Muafiyet sınavına girmek. 2)Hazırlık olarak okuyup sınıfı geçmek. MTOK ile girmeyenler bu programdan sorumlu değillerdir.

3. sezermehmet

sezermehmet MB Üyesi

Meslek:
    Mekatronik Mühendisliği
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +7 / 0 / -0
    Üniversite:
    Kocaeli Üniversitesi
    @Kepchup Konu açılmışken üniversitenizin mühendisliklerini nasıl buluyor sunuz?.Bende bu sene tercih yapacağım ve listemde Marmara ve Gazide bulunuyor.(Makina Mühendisliği)

4. AlperC8

AlperC8 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Ben mtok kontenjanından girmeyecegim,ingilizce marmara makine tutmazsa teknoloji makine yazmak istiyorum ve hazırlık da okumak istiyorum.Bu mümkün müdür

5. Kepchup

Kepchup Özel Üye

En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +41 / 0 / -1
    Üniversite:
    Marmara üniversitesi
    Teknoloji Fakültesinde İngilizce hazırlık yok dolayısı ile isteğe bağlı kayıtta olamaz ancak mühendislik fakültesinden alayım diyorsan onu rektörlük kararınca yapabilirsin ki yapılacağını sanmıyorum. Teknoloji Fakültesinde İngilizce hazırlık programı gelmesi için öğrenci konseyi çalışıyor. Seneye yapılma ihtimali var ama bu sadece ihtimal. Konsey aynı çabayı Bütünleme sınavlarının geri getirilmesi için verdi ve başarılı oldu bunun için de kararlılarsa başarılı olabilirler.

@sezermehmet Gazi üniversitesinden yatay geçişle gelen arkadaşlarımın Marmaranın daha elverişli Labaratuvar ve eğitimi olduğunu söylüyorlar. Labaratuvar imkanları için özel araştırma yapmalısın. Misal Yüksek gerilim tekniği için İTÜ Maçka en iyisidir ve alanında tektir. Marmara içinse Haberleşme ve elektronik Labaratuvarları gelişmiştir. Malum Turksat 4B uydusu için anlaşma gereği yeni Labaratuvar kuruldu.
    Hangi alanda ilerlemek istiyorsan ona göre Labaratuvarı olan Üniversite bakmalısın.

• Beğen Beğen x 3
  6. ottomantrade

ottomantrade MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    ksü
    Dgs ile marmara üniversitesine gelmeyi düşünüyorum.Şu an tercih aşamasındayım.Makine mühendisliği bölümünde teknoloji fakültesi ile mühendislik fakültesinin farkı nedir?Çoğu insan teknoloji fakültesini tercih etmememi söylüyor.Bu konu konu hakkında bilgi verir misiniz,teşekkürler..

7. murataydogan12

murataydogan12 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +8 / 2 / -0
    Mühendisliği tercih edebiliyosanız müh. Fak. Tercih edin çünkü mühendisi teknikerden ayıran en önemli şey bilgidir. Ona göre tercih etmenizi öneririm

8. betusella

betusella MB Üyesi

En İyi Cevap:
    1
    Değerlendiriler:
    +10 / 1 / -0
    Kesinlikle mühendisle teknikerlerin arasında bir çizgi vardır. Bu çizgiyide belirlemekte fakültenin de etkisi vardır.