Mekatronik Mühendisi Hangi Programları Bilmeli

Eray b

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhabalar , ben 10. sınıfa giden bir öğrenciyim ve mühendislik derslerinin zor olduğunu duydum.Bu yüzden şimdiden mekatronik mühendisliği okumak isteyen bir öğrenci olarak hangi programları öğrenmeliyim.Cevaplarsanız çok mutlu olurum.

MühendisDr

MB Üyesi
Tepkiler
2
üzerime vazife değil ama, şu anda yapman gereken tek şey sınavına odaklanmak. zorluk göreceli bir şey. daha yeni yerleştim üniversiteye, hazırlık okuyorum bu yıl. inan ki zamanın olacak yazılım vs. tarzı şeyleri öğrenecksin. sınav sistemi her yıl değiştiği için sen elinden geleni yap üniversiteye yerleş her şey gönlünce olur.

Konu sahibi
Konu sahibi
E

Eray b

MB Üyesi
Tepkiler
0
Cevapladığınız için teşekkür ederim abiler. @Kemal Okur abimin cevabını bekliyorum .

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Merhaba Eray b.

Elektronik, Mekatronik ve bunun gibi dallari okudugunda artik
yazilim ögrenmek zorundasin.
Bu dünyanin heryerinde ayni.

Eger teknik yazilimda kalirsan (gömülü sistemler): C ve C++ ögrenmeni öneririm.
Genel yazilim yoluna gidersen: Java ve C# öneririm.

Selamlar.

Konu sahibi
Konu sahibi
E

Eray b

MB Üyesi
Tepkiler
0
Seçkin Şenol abim dediğim gibi 10. Sınıfa gidiyorum ve bilgim yok teknik veya genel yazılım hakkında ama ben hepsini öğrenmeye çalışacağım cevabın için teşekkür ederim.

Yiğit Baran Uçar

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Yazılım Mühendisi
Üniv
istinye üniversitesi
Şuan bunlardan ziyade sınava odaklanmak daha doğru bence ama sen buna vakit ayırabileceğini ve dersleri aksatmadan bunuda ek olarak götürebileceğini düşünüyorsan python ı öneririm hem yapay zeka açısından hemde ilk başlangıç için öğrenmesi kolay dillerden olduğunu düşünüyorum

Konu sahibi
Konu sahibi
E

Eray b

MB Üyesi
Tepkiler
0
İlk Python ile başlayıp C ,C++ ile devam edeceğim.Hepinize teşekkür ederim.👍👍

Kemal Okur

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
210
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Fırat Üniversitesi
Merhaba @Eray b

Arkadaşlarıma katılıyorum öncelik olarak önündeki üniversite sınavlarına ağırlık vermelisin ama boş vakitlerimi de program öğrenerek geçirmek istiyordum diyorsan çizim programı olarak SolidWorks öğrenmek çok işine yarayacaktır. En basitinden bu seni ileride mezun olduğunda tasarım mühendisliğine yönlendirebilir ki bu şu aralar en çok aranan özelliklerden birisidir. Mekatronik anlamda kendini geliştirmek istersen Arduino ile başlayarak elektronik kompanentleri tanıma ve c dilinin basitleştirilmiş versiyonunu öğrenebilirsin. Şunuda söylemeliyim arduino hiçbir firmada kullanılmaz bunu sadece eğitim amaçlı öneriyorum ilerde pyton (bende bilmiyorum bu dili) gibi dilleri öğrenerek pic (kodlanabilir entegreler) kodlayarak gömülü sistem tasarımı yapabilirsin. Gömülü sistem çimini benimde kullandığım Proteus programından yapabilirsin. Bende şuanda solidwork üzerine çalışıyorum kendimi daha çok elektronik anlamda geliştirdim. Mekatronik mühendisi olarak söyleyeceklerim bunlar farklı alanlar için farklı programlar öğrenmen gerekecektir. Ancak Solid ortak bir program sayılabilir.

Önündeki büyük sınav ve eğitimlerinde başarılar dilerim senin gibi mühendis adaylarına ihtiyaç var bu ülkede. Ancak şunu unutma en önemli şey ingilizce üniversite hayatında yurtdışına çıkabiliyorsan kesin çık unutma bu dediğimide :D

Konu sahibi
Konu sahibi
E

Eray b

MB Üyesi
Tepkiler
0
@Kemal Okur teşekkür ediyorum abi. İnşallah bu ülkeye ilerde bir faydamız olur, onun için çalışıyoruz .Cevaplayan herkese teşekkür ederim bir aydır bu soruya cevap arıyorum.Böyle bir forum olması gerçekten de iyi olmuş.👍👍👍

geneldeismail

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Mekatronik Mühendisi
Üniv
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
- best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Unlock a world of casual fun and excitement with the premier dating site.
Verified Ladies
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Son düzenleme:
Yukarı Alt