MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ İLE BİYOLOJİ BÖLÜMÜ AYNI ANDA OKUNUR MU?

LT.FURKİ

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ÖĞRENCİ
Üniv
YOK
Merhaba sevgili dostlar başlıktan da gördüğünüz gibi ben şu anda üniversite sınavına hazırlanmaktayım.Sorum şu ki aynı anda hem mekatronik mühendisliği hem de biyoloji bölümü okunabilir mi?Okunabiliyorsa yada aranızda okuyan varsa yazabilirse sevinirim şimdiden teşekkürler.

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
çift ana dal programına başvurman lazım yoksa aynı anda 2 farklı bölüme başvuru yapamazsın eğer biri açık öğretim değilse.Ve bu iki bölüm birbiri arasında çap açmaz.Ki zaten böyle bir şey yapmana da gerek yok biyoloji bölüm olarak lisede gördüğün gibi bir şey değil emin ol buna.

Konu sahibi
Konu sahibi
L

LT.FURKİ

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ÖĞRENCİ
Üniv
YOK
Biyoloji bölümünün lisede gördüğüm gibi olmadığını biliyorum ancak bu iki bölümü aynı anda okumak istiyordum.Ondan ötürü bu konuyu açtım yani şimdi bu iki bölümü seçemez miyim? Bu 2 bölümü çap yapan kimse hiç olmadı mı?

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
yapamazsın güzel kardeşim biri mühendislik diğeri doğa bilimleri fakültesine ait

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Daha önce bir tanıdığım endüstri ve doktorluğu aynı anda çap yapmıştı. İmkansız değil bence.
Sadece bu iki bölümü de barındıran üniversiteleri bulup, onların fen bilimleri veya mekatronik başkanlıkları ile iletişime geçebilirsin.

Dediğim kişi bu işi Marmara üniversitesinde yapmıştı.

Yukarı Alt