Merhaba, analog sinyal üretmek ve bu değerleri tft ekranda göstermek istiyorum

senasena

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
elektronik mühendisi
Üniv
istanbul teknik üniversitesi
Merhaba arkadaşlar,
Sitede yeniyim, biyomedikal mühendisliği öğrencisiyim.
Yavaş yavaş elimi kirletmeye başlamak ve basit bir cihaz yapmak istiyorum,
Doz ve süre bilgisi dokunmatik ekrandan girilecek, sonuç olarak da bu dozda(güçte) ve sürede belirli bir analog sinyal çıkışa verilecek şekilde bir cihaz tasarlıyorum.
Bu proje için Ardunio'nun hangi versiyonu ve hangi tft ekran tipi benim için uygundur?
Yorum yapabilir misiniz?

birx

MB Üyesi
Tepkiler
47
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
BU
Konu insan sağlığı olunca arduino kullanılmaz! okulda gerçek anlamda projelerde bunu mu kullanıyorsunuz?
Hangi platformlar kullanılıyorsa onlara odaklan arduino genelde hobi işleri için kullanılır.programlama öğrenmek dışında vakit kaybı olur.

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar,
Sitede yeniyim, biyomedikal mühendisliği öğrencisiyim.
Yavaş yavaş elimi kirletmeye başlamak ve basit bir cihaz yapmak istiyorum,
Doz ve süre bilgisi dokunmatik ekrandan girilecek, sonuç olarak da bu dozda(güçte) ve sürede belirli bir analog sinyal çıkışa verilecek şekilde bir cihaz tasarlıyorum.
Bu proje için Ardunio'nun hangi versiyonu ve hangi tft ekran tipi benim için uygundur?
Yorum yapabilir misiniz?
Tam olarak ne yapmak istediğini anlamadım. Arduinoya gelince de en ucuzunu alirsan işini gorecektir. Ekrana göre secim yaparsin zaten istediğin ekran icin su arduino uygundur yazar teklik bilgi kisminda. Bu isleri öğrenmek için ilk once besleme devrelerini incele. Temel olacaktir.

Hasan Basri Karakaya

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
92
Meslek
Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi
Üniv
K.S.Ü.
Nextion'un tft ekranını kullanabilirsin. Bende farklı bir projede bunu tercih etmiştim. Hem arayaüz yazılımını kullanmak oldukça kolay hemde fazlaca kaynak var. Diğer bahsettiğin husus tam olarak kafama oturmadı ancak Arduino kullanmanda bir engel görmüyorum. Belki detayları yazarsan daha çok bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

Yukarı Alt