Meslek Seçimi

Mertcan_Yavaş

MB Üyesi
Tepkiler
0
Öncelikle konuma geldiğiniz icin teşekkür ederim abilerim ablalarım yaşım daha küçük ama kafama takılan sorular var
İlk olarak elektronik ve makinelere ilgi duyuyorum yaninda biraz da bilgisayar merakı var ama onu küçüklüğüme veriyorum
Bu ilgilere yönelik birsürü meslek seçimi var ama hangisi bana daha çok hitap eder ilerde sosyalleşmemi etkilermi Yardımcı olursanız çok mutlu olurum

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhaba;

Ben Makine mühendisliği mezunuyum bölümümden de gayet memnunum çalışma yelpazesi çok geniş olan bir bölüm. Çoğu ülke şuan endüstriyel bir devrim gerçekleştiriyor ve endüstri 4.0 i yaygınlaştırmaya başlıyor ve rekabet için bu değişiklik Türkiye'ye de gelecektir. Yani gelecekte otomasyon ile ilgilenebileceğin bir bölüm tercih edebilirsin bence.

Merhaba;

Ben Makine mühendisliği mezunuyum bölümümden de gayet memnunum çalışma yelpazesi çok geniş olan bir bölüm. Çoğu ülke şuan endüstriyel bir devrim gerçekleştiriyor ve endüstri 4.0 i yaygınlaştırmaya başlıyor ve rekabet için bu değişiklik Türkiye'ye de gelecektir. Yani gelecekte otomasyon ile ilgilenebileceğin bir bölüm tercih edebilirsin bence.

Tekin33

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Uşak Üniversitesi
Merhaba Mertcan,
Şöyle bir düşünelim sen kendi tercihini yapabilirsin,
Eğer Bilgisayar Mühendisliği seçersen mesleğin gereği bilgisayar sektöründe sınırlı kalırsın.
Elektrik veya Elektrik-Elektronik bölümleri de kısmi olarak sana bilgisayar sektöründe imkan verir.
Ama Makine Mühendisliği.. işte burda önünde bir sınır yok. Makine Mühendisliğinde mekanik bir altyapının yanında bilgisayar ortamında bir çok program kullanacaksın ve elbetteki bir makine elektrik elektronik bilgisi olmaksızın asla düşünemezsin.. ;)

Yukarı Alt