metalurji ve malzeme mühendisliği bölümü bitiren biri neler yapabilir?

Tepkiler
4
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yok
Merhaba ben bu sene Marmara üniversitesi teknoloji fakültesi metalurji ve malzeme mühendisliği kazandım. Lisenin başından beri hep bi savunma sanayiine ve otomotiv sanayiine ilgim vardı. Sizce bu bölümde kendimi yeterince gelistirirsem bu sektörlerde kendime yer bulabilir miyim?

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Merhaba ben bu sene Marmara üniversitesi teknoloji fakültesi metalurji ve malzeme mühendisliği kazandım. Lisenin başından beri hep bi savunma sanayiine ve otomotiv sanayiine ilgim vardı. Sizce bu bölümde kendimi yeterince gelistirirsem bu sektörlerde kendime yer bulabilir miyim?
Eğitimin süresince yabancı dil öğrenmeni tavsiye ederim. Yabancı dilini geliştirirsen, savunma veya otomotiv alanın da kendine yer bulabilirsin. Ek olarak alanın da kullanılan yazılımları da en kötü orta düzey olacak şekilde öğren yani en azından fikrin olsun daha sonra geliştirmeye devam edersin.

Konu sahibi
Konu sahibi
M
Tepkiler
4
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yok
Eğitimin süresince yabancı dil öğrenmeni tavsiye ederim. Yabancı dilini geliştirirsen, savunma veya otomotiv alanın da kendine yer bulabilirsin. Ek olarak alanın da kullanılan yazılımları da en kötü orta düzey olacak şekilde öğren yani en azından fikrin olsun daha sonra geliştirmeye devam edersin.
Peki sizce mekatronik mühendisliği ile çap yapmalı mıyım?

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Peki sizce mekatronik mühendisliği ile çap yapmalı mıyım?
Bence öyle bir zorunluluk yok. Malzeme vemetalurji alanın da kendini geliştirirsen daha etkili olur. ÇAP yapmak istersen imkanın varsa öyle bir şey mümkünse bilgisayar veya yazılım da çap yap daha etkili olur. Bir şekilde işini programlama ile entegre etmeni tavsiye ederim.

Konu sahibi
Konu sahibi
M
Tepkiler
4
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yok
Bence öyle bir zorunluluk yok. Malzeme vemetalurji alanın da kendini geliştirirsen daha etkili olur. ÇAP yapmak istersen imkanın varsa öyle bir şey mümkünse bilgisayar veya yazılım da çap yap daha etkili olur. Bir şekilde işini programlama ile entegre etmeni tavsiye ederim.
Sizce savunma sanayiinde veya otomotiv sektöründe iş bulma imkanım var mı Marmara üniversitesinden mezun olup 5 haneli paralar kazanabilir miyim veya kaç senelik tecrübe gerektirir evet biraz erken bunları düşünmek için ama parada önemli bı noktadan sonra

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Savunma veya otomotiv de çalışabilirsin bunun için bi engel yok. Söylediğim gibi yabancı dil öğrenmen lazım. 5 haneli paraları kazanmak için en az 5 6 sene tecrübe gerekir. Bence şuan ne kadar kazanacağını çok düşünme okulunu iyi bir şekilde oku bitir kendini geliştir. Atalarımızın bir sözü vardır "kervan yolda düzülür" diye. Bundan dolayı yola çıkmadan ne olacağını bilemeyiz.

Konu sahibi
Konu sahibi
M
Tepkiler
4
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yok
Savunma veya otomotiv de çalışabilirsin bunun için bi engel yok. Söylediğim gibi yabancı dil öğrenmen lazım. 5 haneli paraları kazanmak için en az 5 6 sene tecrübe gerekir. Bence şuan ne kadar kazanacağını çok düşünme okulunu iyi bir şekilde oku bitir kendini geliştir. Atalarımızın bir sözü vardır "kervan yolda düzülür" diye. Bundan dolayı yola çıkmadan ne olacağını bilemeyiz.
Abi ama şimdi zararın neresinden dönersek kârdır o yüzden soruyorum işi sevmekte önemli ama para kazanamadıktan sonra ne anlamı var

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhaba, biraz geç cevap veriyorum ama metalurji malzeme okuyacaksan makine veya mekatronikle çap yapmanı öneririm.
Makine ile çap yaparsan hem makine bilgin olacak hemde malzeme önün çok açık olur bence.

Konu sahibi
Konu sahibi
M
Tepkiler
4
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yok
Merhaba, biraz geç cevap veriyorum ama metalurji malzeme okuyacaksan makine veya mekatronikle çap yapmanı öneririm.
Makine ile çap yaparsan hem makine bilgin olacak hemde malzeme önün çok açık olur bence.
Peki makine kazanıp sadece makine okuyan birinden çok farkım olur mu? Makine mühendisliği alanında çalışmak istesem benim yerime makineyi kazanan kişi mi alınır ?
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bu senin ve rakibinin kendini ne kadar geliştirdiği ile alakalı ama şöyle düşün eğer iki bölümüde hakkını vererek okursan 2 dalda da bilgi sahibi olacaksın ve bu bir avantaj olacak

Ozzy3n

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Metalurji mühendisi
Üniv
ODTÜ
Herşey yapar program öğrenir çizim yapar, savunma sanayide dökümde cam seramikte otomotiv de çalışır.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Bulursun metalurjiyi iyi öğren ve sev gerisi gelir.

Son düzenleme:
Yukarı Alt