Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Hakkında Yorumlar

mertkaymas

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Gebze Teknik Üniversitesi
Arkadaşlar ben de Gebze Teknik Üniversitesi'nde Malzeme Bilimi ve Mühendisliği okuyorum. Genel kanıların aksine fazlaca gelecek vadeden bi meslek dalı. Çok yoğun olmamakla birlikte hayatınıza da zaman ayırmanıza olanak sağlıyor. Benim olduğum üniversite öğrenciler tarafından pek duyulmamış durumda fakat işveren tarafından oldukça iyi bi izlenime sahip.

Özlem Erdoğan

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Arkadaşlar ben de Gebze Teknik Üniversitesi'nde Malzeme Bilimi ve Mühendisliği okuyorum. Genel kanıların aksine fazlaca gelecek vadeden bi meslek dalı. Çok yoğun olmamakla birlikte hayatınıza da zaman ayırmanıza olanak sağlıyor. Benim olduğum üniversite öğrenciler tarafından pek duyulmamış durumda fakat işveren tarafından oldukça iyi bi izlenime sahip.
Merhaba ben Sakarya Universitesinde metalurji ve malzeme muhendisligi ögrencisiyim ama buraya pek alisamadim ailem istanbulda oldugi icin gebze teknik universitesine gecis yapmayi dusunuyorum sizce dogru bir karar mi universitenizi onerir misiniz?

Asenayildiz

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisi
Üniv
Tobb etü
Bölümümün önemini ve ne kadar ihtiyaç duyulan alan olduğunu tanımlarken hep kullandığım bir söz vardır; "Güneşe gidebilecek teknoloji var, malzeme yok" diye. Birçok noktada dizayn, elektrik, elektronik çoğu araçta oturduğunda, o noktadan sonra gelişebilecek yönleri aracın malzemesi olur (bknz. Uçak). Bu nedenle malzeme bilimi ile ilgili bölümlerin önünün çok açık olduğunu şiddetle savunuyorum. Kendinizi geliştirebileceğinize inanıyorsanız, sürekli kendinize bir şeyler katacağınıza inanıyorsanız üniversite tercihlerinize düşünmeden yazın.

Yukarı Alt