Mosfet veya Opampla Devre Tasarlama

absolutizm

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İstanbul Teknik Üniversitesi
Resimde gözüken projede bana yardımcı olabilecek birileri var mı ? Özellikle mosfet ile tasarlamak istiyorum ama işin içinden çıkamadım.

Dosyalar

Atakan Akbulut

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
43
Meslek
R&D Embedded Systems Software Engineer
bjt yada opamp hangisini düşünüyorsun ? BJT ile yüksek akımlar üretebilirsin Opamplı devreler daha basit ve kazanç yüksektir. Eger sinüs tarzı sinyal yükseltimi için kullanıyorsan Opamp seçebilirsin.

Tekrardan göz attım kesin olarak opamp kullanmalısın. böylelikle kazancı kolaylıkla 50-100 arası yapabilirsin.

Opamp seçerken datasheetlere bakmayı unutma. Opamp seçimini ona göre yapabilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

absolutizm

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İstanbul Teknik Üniversitesi
bjt yada opamp hangisini düşünüyorsun ? BJT ile yüksek akımlar üretebilirsin Opamplı devreler daha basit ve kazanç yüksektir. Eger sinüs tarzı sinyal yükseltimi için kullanıyorsan Opamp seçebilirsin.

Tekrardan göz attım kesin olarak opamp kullanmalısın. böylelikle kazancı kolaylıkla 50-100 arası yapabilirsin.

Opamp seçerken datasheetlere bakmayı unutma. Opamp seçimini ona göre yapabilirsin.
Çok teşekkürler mesajınız için ancak devreyi tasarladım sonradan bir sıkıntı çıktı ve bjt ve opampı beraber kullanmam gerektiğini öğrendim
Sonuç olarak bu devreyi tasarladım. Bjtleri sırf koymuş olmak için koydum kazanca herhangi bir katkıtı bulunmuyor sadece opamptan kazanç alıyorum.

Dosyalar

Yukarı Alt