Mühendislik fakültesi mi teknoloji fakültesi mi ?

Konu, 'Kocaeli Üniversitesi' kısmında Muhendis beyyy tarafından paylaşıldı.

1. Muhendis beyyy

Muhendis beyyy MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Kacaeli üniversitesi
    Makina mühendisliği için teknoloji fakültesi mi yoksa mühendislik fakültesi mi daha iyidir bu konuda bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum tesekkurler

2. sansar2564

sansar2564 MB Üyesi

En İyi Cevap:
    2
    Değerlendiriler:
    +15 / 1 / -0
    Eğer meslek lisesi mezunuysanız teknoloji fakültesi daha iyi olabilir çünkü gördükleri teorik dersler daha az. Ama normal lise mezunu iseniz ve temeliniz varsa (türev integral gibi) mühendislik fakültesi derim.

3. Muhendis beyyy

Muhendis beyyy MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Kacaeli üniversitesi
    Meslek lisesi çıkışıyım fakat aklımda ki karışıklık şu; teknoloji fakültelerinin TEF'den dönüşmesi ve yaşadığı mahkeme olayları çevrenin bakış açısı. Bu tür etkenler gelecekteki hayatına nasıl etki eder iş oranını ne derede etkiler. Kafalarda soru işareti. Teknoli fakülteleri ikinci sınıf muamelesi görüyor diyorlar. Bir çok video biyografi var kafam karışık

4. mr1tutus

mr1tutus MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Üniversite:
    Sakarya Üniversitesi
    Tercih zamanı ben de bu konuda şüpheliydim. bol bol araştırdım ve Teknoloji Fakültesinin eksiğinin olmayıp artılarının olduğunu fark ettim. Şu anda Teknoloji Fakültesi öğrencisiyim ve bu durumdan çok memnunum. toplamda 6 aya yakın staj imkanının olması ve derslerin fazladan uygulamalı oluşu, kendi statüsünü koruyor. Teorik derslerde ise bazı derslerin isimleri farklı ancak, müh. fakültesi ile aynı oranda teorik bilgi görüyoruz.

• Dostça Dostça x 1