Mühendislik fakültesi mi teknoloji fakültesi mi ?

Muhendis beyyy

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Kacaeli üniversitesi
Makina mühendisliği için teknoloji fakültesi mi yoksa mühendislik fakültesi mi daha iyidir bu konuda bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum tesekkurler

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Eğer meslek lisesi mezunuysanız teknoloji fakültesi daha iyi olabilir çünkü gördükleri teorik dersler daha az. Ama normal lise mezunu iseniz ve temeliniz varsa (türev integral gibi) mühendislik fakültesi derim.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Muhendis beyyy

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Kacaeli üniversitesi
Eğer meslek lisesi mezunuysanız teknoloji fakültesi daha iyi olabilir çünkü gördükleri teorik dersler daha az. Ama normal lise mezunu iseniz ve temeliniz varsa (türev integral gibi) mühendislik fakültesi derim.
Meslek lisesi çıkışıyım fakat aklımda ki karışıklık şu; teknoloji fakültelerinin TEF'den dönüşmesi ve yaşadığı mahkeme olayları çevrenin bakış açısı. Bu tür etkenler gelecekteki hayatına nasıl etki eder iş oranını ne derede etkiler. Kafalarda soru işareti. Teknoli fakülteleri ikinci sınıf muamelesi görüyor diyorlar. Bir çok video biyografi var kafam karışık

mr1tutus

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Makina mühendisliği için teknoloji fakültesi mi yoksa mühendislik fakültesi mi daha iyidir bu konuda bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum tesekkurler
Tercih zamanı ben de bu konuda şüpheliydim. bol bol araştırdım ve Teknoloji Fakültesinin eksiğinin olmayıp artılarının olduğunu fark ettim. Şu anda Teknoloji Fakültesi öğrencisiyim ve bu durumdan çok memnunum. toplamda 6 aya yakın staj imkanının olması ve derslerin fazladan uygulamalı oluşu, kendi statüsünü koruyor. Teorik derslerde ise bazı derslerin isimleri farklı ancak, müh. fakültesi ile aynı oranda teorik bilgi görüyoruz.

gokmenevren

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Marmara Üniversitesi
Teknoloji Fakültesi iyi diyorsunuz yani :D İşi yerinde öğrendiğiniz için...

Yukarı Alt