Mühendislikte Üniversitenin Önemi

murataydogan12

MB Üyesi
Tepkiler
14
Şöyle yaşarsın ilk 4 5 ay iş bulamassın iş buluncada 2 3 ay bedavaya çalışarak bişiler öğrenince yavaş yavaş para kazanmaya başlarsın.

Bajgan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Balıkesir Üniversitesi
Sanırım makine mühendisliği için tercih yapmayı düşünüyorsunuz, Balıkesir üniversitesinin düşünüldüğü gibi olmadığından emin olabilirsiniz. Özellikle teknik resim , mukavemet , dinamik , termodinamik , makine elemanları dersleri ilk 50binlik üniversitelerden farklı değil

Veyselkagan

MB Üyesi
Tepkiler
0
Sanırım makine mühendisliği için tercih yapmayı düşünüyorsunuz, Balıkesir üniversitesinin düşünüldüğü gibi olmadığından emin olabilirsiniz. Özellikle teknik resim , mukavemet , dinamik , termodinamik , makine elemanları dersleri ilk 50binlik üniversitelerden farklı değil
Anladım abi. Ama çoğu kişi 50 bin üstü üniversiteler için boş diyor. 1 sene daha hazirlan daha iyi yere git diyor. Ama ben bu sene gitmek istiyorum. Bu konu hakkinda ne diyorsun

Bajgan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Balıkesir Üniversitesi
Anladım abi. Ama çoğu kişi 50 bin üstü üniversiteler için boş diyor. 1 sene daha hazirlan daha iyi yere git diyor. Ama ben bu sene gitmek istiyorum. Bu konu hakkinda ne diyorsun
Bu konu hakkında yorum yaparak geleceğin ile en ufak şekilde dahi oynamak istemem. İş tamamen kendinde bitiyor, gelecek sene için kendine GÜVENİYORSAN daha iyi şartlarda okumak istiyorsan BENCE denemelisin. Ama dediğim gibi tamamen kendinde bitiyor, iyi bir üniversitede daha iyi şartlarda kendini geliştirebilirken, orta düzeyli üniversitelerde de daha çok çabalayarak kendini geliştirebilirsin. Karar tamamen senin

forumbloger

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
university of mıt
üniversite teorik bazda. tabi en önemlisi pratik olanı :):):)

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Sen eğer çabalarsan bir şekilde iş bulursun, en basitinden ortalamanı yüksek tutup yüksek lisans yaparsın daha bir çok çözüm var yeter ki sen çabala

TheMakinİST

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Bu konuda yorum yapacak olursam, eğer girmek istediğin firmada seçiciysen okulun önemi de oldukça yüksek olmaktadır. Kendini geliştirmekte ayrı bi durum tabi ama eğer okulun bir reklamı yok ise, senin yeteneğini öğrenmek için mülakata bile çağırmıyorlar. Mühendislikte üniversitenin önemi yalnızca yeni mezunken iş yapmaktadır. Daha sonra tecrübeler yolunu şekillendirir.

Yeni mezunların ister istemez eleyen şeyler malesef mevcut. Not ortalamasının bir anlamı olmamasına rağmen gene yeni mezun isen diğerlerinden seni ayıracak bir diğer özellik olacaktır. Firmalara da hak vermek lazım bu konuda, neye göre eleyecekler herkes ile mülakat yapamazlar.

yalmans

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
itü
Mühendislikte üniversite seçimi çok önemli ancak iş kendinizde bitiyor. ODTÜ'yü kazanıp da okulu 8 senede bitirip kendinizi geliştirmemişseniz CV'nize ekleyebileceğiniz bir şeyler olmaz. Herhangi bir Anadolu üniversitesindeki bir bölümden mezun olup yabancı dilinizi geliştirip iyi bir derece ile mezun olup yanına da birkaç programı koyarsanız mülakatlarda diğer adaylara göre daha avantajlı konuma sahip olursunuz.

Yukarı Alt